De comparanten zijn mij notaris bekend. Waarvan akte, in minuut opgemaakt, is verleden te Lisse ten dage en jare in het hoofd dezer akte gemeld, in tegenwoordigheid van de heeren Josephus van Ommeren, candidaat-notaris en Gerrit Ofters, notarisklerk, beiden wonende te Lisse, als getuigen en evenals de comparanten aan den notaris bekend. Na voorlezing hebben de comparanten, de getuigen en de notaris de akte onderteekend. (get.) J. V. Bollenman, G. Ph. Bollenman-Verploegh, J. van Ommeren, G. Offers, A. Eijkman, notaris. Uitgegeven voor woordelijk. Gelijkluidend Uittreksel, Wordt vervolgd). (get.) A. Eijkman, notaris. BOEKAANKONDIGING. J. C. G. Nottrot, Leerboek der Nomografie. N.Y. P. Noordhoff, Groningen. Blijkens het voorwoord heeft schrijver zich ten doel gesteld een leerboek samen te stellen, dat tevens een handboek zou kunnen wezen voor de constructie van schaalnomogrammen voor betrekkingen met drie veranderlijken. Wij meenen den schrijver geluk te moeten wenschen met het resultaat van zijn omvangrijke arbeid. De overzichtelijkheid, waarmede de licht tot verwarring aanleiding gevende stof is behandeld, maakt het doorlezen van dit werk tot een waar genot. De vele fraaie en duidelijke figuren dragen in niet geringe mate hiertoe bij. Vooral de doelmatig gekozen en volledig uitgewerkte voorbeelden van nomogrammen brengen den lezer geheel onder de bekoring van deze belangwekkende wetenschap en doen zien wat de kennis ervan voor den practicus beteekent. Deel I vormt de inleiding. Behandeld worden hier de ver schillende grafische voorstellingswijzendit deel eindigt met een overzicht van de voor- en nadeelen van ieder der methoden waar uit duidelijk blijkt, dat in vele opzichten het schaalnomogram boven de andere voorstellingsmethoden te verkiezen is. Deel II houdt zich bezig met functieschalen en functieverge lijkingen. Er worden behandeld gewone schalen en dubbelschalen terwijl verder methoden worden gegeven voor het teekenen ervan, (Interpolator en logarithmische harp). 2 3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 27