heden heeft gebracht, is in dit werk opgenomen. Dat dit niet zoo'n gemakkelijke taak was wordt bewezen door het feit, dat het oorspronkelijke tweede deel thans in twee gedeelten gesplitst is. Het eerste halve deel bevat reeds 589 bladzijden Wij zijn ervan overtuigd, dat ook ook deze negende druk zijn weg zal weten te vinden. Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechniek, Teil 1, 1931; door Curtius Müller, geheimer Regeerungsrat, Professor in Bonn. (Prijs geb. 5 Mark). Verlag Kon rad Witt wer Stuttgart. Gaarne vestigen wij ook dit jaar weer de aandacht op dit handige werkje. De er in voorkomende tafels en tabellen hebben geen verandering ondergaan. Het literatuur overzicht over 1930 is zeer volledig en geeft een overzicht over de in het afgeloopen jaar verschenen tijdschriftartikelen, zelfstandige werken en andere publicaties. BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. Verplaatsingen landmeters van het kadaster. Met ingang van 1 Januari 1931: P. J. Hamelberg, van Utrecht naar Maastricht, J. M. H. Heines, van 's Hertogenbosch naar Maastricht. Met ingang van 1 Februari 1931: D G. Sanders, van Almelo naar Leiden, W. Joostenvan Brielle naar 's Gravenhage, J. IV. G. Meerstadt, van Almelo naar 's Hertogenbosch. Met ingang van 1 April 1931P. Alberda, van Deventer naar Utrecht. Benoemd tot landmeter van het kadaster. Met ingang van 1 Januari 1931: H. J. Heemink te Brielle, D. M. Nieuwenhuizen te Eindhoven, R. Wels te Eindhoven en W. van Aggelen te Eindhoven. Benoemd tot adspirant landmeter van het kadaster. Met ingang van 1 Januari 1931H. A. van der Graaf te Almelo. 27

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 31