3° waarts verplaatsende begrenzingen der Rijksaanwassen thans onafgebroken, door basaltsteenen aangegeven, contractueel vast gestelde grensscheidingen ontstaanals resultaat van dien arbeid, is de pachtwaarde der Rijksaanwassen aanmerkelijk gestegen, zijn rechtsgedingen voorkomen, en werden allerlei eigendoms geschillen tot eene bevredigende oplossing gebracht. De verdiensten van den Heer de Vries als Domeinlandmeter werden door de Regeering erkend door zijne benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau in het jaar 1909. Aan het kadastrale vereenigingsleven nam de Heer de Vries actief deel; gedurende verschillende perioden was hij Secretaris der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, terwijl ook de Redactie van het Tijdschrift dier Vereeniging eentijd lang aan zijne zorgen was toevertrouwd. Van zijn hand verschenen daarin verschillende, in zeer ver zorgden stijl geschreven verhandelingen o. a. over de navolgende onderwerpen: Oeverconstateeringen (jaargang IX); Rechten op aanwassen langs de groote rivieren (jaargang XV); het ontwerp «Rivierenwet» (jaargang XXII); Ruilverkaveling (jaargang XXV); Sextantmetingen (jaargang XXIX) en I. K. bespiegelingen (jaar gang XXXVIII). De voorschriften gegeven ter uitvoering van Hoofdstuk IV der Rivierenwet (Gevolgen van door het Rijk verrichten uitbouw ten opzichte van de gerechtigden tot het oeverland) zijn grooten- deels volgens zijne inzichten ontworpen en toen in het jaar 1910, ter bevordering eener uniforme behandeling van de desbetreffende Domeinzaken, het bestaande kadasterpersoneel belast 'met werk zaamheden ten behoeve van het Domeinbeheer, werd geconcen treerd tot een zelfstandig corps «de Technische dienst der Do meinen», werd de Heer de Vries aangewezen als leider van dien tak van dienst en benoemd tot Ingenieur-Verificateur der Domeinen, in welke functie hij eerst te Gorinchem en daarna te Nijmegen werkzaam was. Zijne adviezen als Hoofdambtenaar werden door het Domein- bestuur steeds gevolgd en onder zijne deskundige, van buiten gewoon praktischen zin, getuigende leiding werden de verschillende delimitatiewerkzaamheden over het geheele land met veel succes voortgezet. Eene bizondere ommekeer in het optreden van den Staat

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 33