E. RIEUWERTS DE VRIES. Met ingang van i April 1931 is aan den Ingenieur-Verificateur der Domeinen, den Heer E. Rieuwerts de Vries eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, onder dankbetuiging voor de be langrijke diensten den Lande bewezen. Het Domeinbestuur verliest door zijn heengaan een scherpzinnig en gezaghebbend adviseur. In het jaar 1878 benoemd tot adspirant-landmeter, volgde in 1881 zijne aanstelling als Landmeter van het Kadaster, in welke functie de Heer de Vries eerst te Amsterdam en daarna te Almelo werkzaam was. Bij Ministerieele Missive dd. 19 December 1883 n°. 7 Regis tratie, werd den Landmeter de Vries 's Ministers tevredenheid betuigd over den bijzonderen ijver, waarmede hij ter uitvoering van de wet van 15 Juni 1883 (Staatsblad n°. 76) de noodige kadastrale stukken heeft opgemaakt. Vanaf het jaar 1884 is verder de Heer de Vries voortdurend belast geweest met werkzaamheden ten behoeve van het Domein- beheer in de standplaatsen Jtrecht en Gorinchem, de eerste jaren alleen met het technische werk der oeverconstateeringen langs de groote rivieren en vanaf het jaar 1896, na het inwerkingtreden van de voorschriften vervat in circulaire 1156, tevens met het privaatrechtelijk deel dier werkzaamheden, nl. met de onderhan delingen met oevereigenaren ter verkrijging hnnner medewerking bij de oeverconstateeringen en met het ontwerpen, opmaken en afsluiten van de desbetreffende delimitatiecontracten, als directe vertegenwoordiger van den Staat. Door de beschikkingen van voornoemde circulaire 1156, kwamen nl. alle delimitatiewerkzaamheden in één hand, waardoor een zeer vlotte en meer economische wijze van werken gewaarborgd werd. In zijn functie van Domeinlandmeter is door den Heer de Vries pioniersarbeid verricht; door zijn ingrijpend iniatief en tactvol optreden zijn langs de beide oevers van de rivieren Waal en Lek en langs een groot deel der Beneden rivieren, in plaats van de vroeger onzekere en door usurpatie zich voortdurend rivier-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 34