Hare uitkomsten kunnen worden aangewend als grondslag voor de vernieuwing en in-stand-houding van de officieele topografische kaarten des lands; voor projecteering van wegen, spoorwegen, kanalen, water leidingen, hoogspanningslijnen, enz., voor normaliseering van beken en rivieren, enz.; voor land- en boschbouw als belangrijk gegeven bij den aan leg van akker- of boschwegen, van ontwaterings- of bevloeiings werken en bij plannen voor bebossching; voor den fiscus als nauwkeurig gegeven bij grondbelastingheffing; voor de inrichting eener oppervlakte-statistiek van de cul tuurgronden; als grondslag voor natuurwetenschappelijke studies op het gebied der geografie, geologie, hydrografie, enz. en als grondslag voor de samenstelling van verkeers- en toe- ristenkaarten. Indien er geen grondboekmeting bestaat, zullen verschillende uit te voeren werken telkens opmetingen vereischen, welke be trekkelijk hooge uitgaven vergen in verhouding tot die der grond boekmeting, en van zulke opmetingen gaat, nadat zij zijn gebruikt voor het speciale doel, de waarde, die zij in de toekomst ten algemeenen nutte nog konden hebben, verloren. Als een hiervoor nog niet genoemd deel der taak welke de grondboekmeting heeft te vervullen, en wel een belangrijk deel, moet worden beschouwd de verbetering van slechte toestanden in de ligging der eigendommen zij moet zijn in geheel Zwitser land de aanleiding of het middel tot ruilverkaveling, binnen een zeker tijdsverloop uit te voeren. C. Organisatie. De grondboekmeting komt tot stand door samenwerking van den Bond, de kantons, de gemeenten en de gezamenlijke grond eigenaars. Het aa?ideel van den Bond omvat: de leiding en het oppertoezicht, de regeling van het landmetersexamen, de zorg voor de kadastrale driehoeksmeting (4e orde) en voor de totstandkoming van het origineele overzichtsplan van alle opmetingen, 40

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 50