5> reeds in afwachting van de voorgestelde- statuten tot. te Interna tionale Gesellschaft waren toegetreden. De statuten zijn thans aangenomen, geregelde internationale samenwerking is thans ver zekerd. Op de slotvergadering werd Parijs aangewezen als plaats van bijeenkomst van het volgend congres, dat in 1934 zal worden gehouden. In overeenstemming met de nieuwe statuten is het nieuwe bestuur gekozen: Voorzitter: generaal Perrier, leden: Roussilhe en Labussière, benevens vertegenwoordigers van Duitschland, Zwitserland, Spanje en Letland. De organisatie is in, hoofdzaak te beschouwen als een federatie van «Landesgesellschaften», die stem hebben overeenkomstig het aantal leden. Op voorstel van de Zwitsersche vereeniging droegen de bijeen komsten van het congres ditmaal reeds het karakter, dat zij ook in de toekomst zullen vertoonen. In plaats van een doorloopende algemeene vergadering met instructieve en refereerende voor drachten, zooals wij die van de vorige bijeenkomsten kenden, werd een ruime plaats gemaakt voor commissie-vergaderingen, waarbij inleiding en discussies hoofdzaak zijn. Deze omkeer in de organisatie heeft ditmaal wel eens wat verwarring teweeg gebracht. In sommige gevallen hadden de inleiders hun stof te veel als instructieve voordracht ingekleed, in andere gevallen mankeerden zij, die geacht konden worden een standpunt in te nemen, dat van den inleider afweek, op het appèl. Ook bleken de gevolgen van de indeeling van de stof over verschillende commissies niet ten volle te zijn overzien. In het geheel waren er 14 commissies gevormd, n.l. I voor terrestrische photogrammetrie. II voor fotokaart en onthoeking. III voor stereoscopische uitmeet-methoden. IV voor aërotriangulatie. V voor toepassing op Roentgen-foto's. VIa voor toepassing op architectuur en aanverwante vakken. VIb voor baanbepaling van zich bewegende voorwerpen, (vliegtuigen, granaten, enz.) De juiste bewoordingen der statuten zijn mij thans niet geheel bekend. De redacteur zal ze te gelegener tijd zeker wel willen publiceeren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 5