50 terreingesteltenis voor het overzichtsplan op de schalen i 5000 en 1 10000. De opnemingen uit de lucht geschieden met het kadastervliegtuig. E. Plans en registers. De origineele grondboekplans worden geteekend op aluminium- platen, welke aan beide zijden met planpapier zijn beplakt (formaat 70 X 100 cm)- Bij de kaarteering ook van de detailmeting wordt gebruik gemaakt van coördinatografen. De schalen waarop de kaarten worden vervaardigd zijn 1 250, 1 500, 1 1000, 1 2000, 1 2500, 1 4000, 1 5000 en 1 10000 Voor reproductie van de plans komen in aanmerking drie methoden a. het teekenen van een calque, aan te wenden voor gelatine- of zinkdruk b. fotografische reproductie, met een negatief op film of op glas, en daaropvolgende zinkdruk c. vervaardiging van negatieven door een reflexmethode («Wincorverfahren») en daaropvolgende zinkdruk. Het overzichtsplan wordt gemaakt op eén der schalen 15000 of 1 10000, het origineele exemplaar ook weer op met papier beplakte aluminiumpiaten (formaat 40 X 5° cm)- Na de perceelsberekening volgt de opmaking der registers en tabellen: «Liegenschaftsverzeichnis» (perceellijst met de eigenaren enz., oftewel «aanwijzende tafel»), «Eigentümerverzeichnis.» (alpha- betische naamlijst met de bijbehoorende perceelnummers) en «Güterzettel» (leggerartikel). Nadat de verificatie en de ter-visie-legging hebben plaats gehad worden afgezien van de door de rechterlijke macht te beslissen gevallen van betwisting de plans en verdere bestanddeelen van het meetwerk rechtsgeldig verklaard, waardoor zij de eigen schap van «öffentlichen Urkunden mit amtlicher Glaubwürdig- keit* verkrijgen. F. Bijhouding. De kaart wordt in overeenstemming gehouden met het terrein de veranderingen in den rechtstoestand der onroerende goederen worden bijgehouden; zonder het eerste is het laatste niet mogelijk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 64