6 VII voor de economie. VIII voor de instrumentenbouw, speciaal de optiek. IX voor platen en films. Xa voor het onderwijs aan hoogescholen. Xb voor de opleiding van hulppersoneel. XIa voor de organisatie van de meetvluchten. XIb voor de navigatie van meetvluchten. Dit groote aantal veroorzaakte te veel verbrokkelingmen kon niet alle besprekingen bijwonen, waarvoor men belangstelling had. Speciaal bleek de scheiding van economie en techniek niet door te voeren te zijn. Gelukkig bleek de leiding der commissie aan wijze lieden te zijn gegeven, zoodat de economie ook in technische commissies wel tot haar recht kon komen. Men was het er echter over eens, dat het de volgende maal moest komen tot een belangrijke inkrimping van het aantal commissies. Een congres behoort inspannend te zijn; ook in dit opzicht voldeed het ruimschoots aan de eischen. Het was jammer, dat daardoor de gelegenheid om te tentoonstelling te bezoeken, eenigs- zins in het gedrang kwam. Alleen de omstandigheid, dat ik het daarop volgend landmeters-congres ook kon medemaken, stelde mij in de gelegenheid, het tentoongestelde naar behooren te be- studeeren. Wanneer een tentoonstelling een zoo gewichtig deel uitmaakt van het gebodene, ware het wel wenschelijk voor de studie daarvan meer tijd uit te trekken. Laten wij kleine fouten, die door het wijs beleid der leiding tot schoonheidsfouten werden, buiten beschouwing, dan blijft als indruk over, een congres, waaraan door de gastheeren en leiders veel zorg was besteed, met aangename afwisseling tusschen werk en ontspanning, en dat goed aan het doel beantwoordde. Voor ons Hollanders was het wat ongewoon, dat juist de Zondag één der drukst bezette dagen was. Terugblik op de personen, die in 1926 aanwezig waren, geeft gelukkig geen aanleiding tot sombere overpeinzingen. Wij zagen in hoofdzaak de personen, die in 1926 een rol speelden, terug, wij mochten weer vele oude bekenden begroeten. Zoo toen, als nu betreurden wij het, dat de «Altmeister» van onze wetenschap, Dolezal, door ziekte belet werd, leiding te geven. Daartegen-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 6