52 Tengevolge van de omstandigheid dat Spanje geen vertegenwoordiger had gezonden, was behalve het voorzitterschap der plenaire commissie 2 ook de leiding der subcommissie 2b aan Nederland ten deel gevallen. Voor de zittingen der commissies was veel tijd uitgetrokken, wat blijkens ervaring noodig was, wil men tot eenigszins intensieve behandeling van aan de orde gestelde onderwerpen komen. Er waren in 't geheel niet minder dan 51 rapporten ingekomen. Die welke van Zwitsersche zijde werden ingediend waren tevoren in de Duitsche en in de Fransche taal in druk verschenen en aan alle deelnemers verstrekt. In de algemeene zitting tegen het einde van het congres, gehouden in het auditorium maximum der Technische Hoogeschool, brachten de voorzitters der werk - commissies verslag uit. De voorstellen en wenschen zooals die toen ge formuleerd waren (het vertaalbureau had tijdig gezorgd voor Duitsche, Fransche en Engeische teksten) en die wat hun eindredactie betreft door het Permanent Comité nog kunnen worden herzien, worden hieronder in 't Nederlandsch weergegeven. Heines. Commissie 1. Ee?iheid in de vaktermen, -notaties en -grootheden. 1. Het congres van 1926 uitte den vvensch, dat een speciale commissie zou worden benoemd ter bestudeering van de vraag, welke teekens op plans en kaarten algemeen dienen te worden gebruikt. Het congres van 1930 verzoekt het Permanente Comité 't als zijn plicht te beschouwen, voornoemden wensch te ver wezenlijken. 2. Het 4e Intern. Landmeterscongres erkent de moeilijkheid welke invoering in de verschillende landen van eenzelfde soort aanduiding voor de geodetische begrippen en maten met zich zou brengen. Wenschelijk ware de samenstelling van een woorden boek, dat de juiste en in de verschillende landen gebruikelijke vak termen aangaf. Het Permanent Comité wordt verzocht aan dit punt aandacht te wijden en de noodige maatregelen te treffen, hetzij op eigen gelegenheid, hetzij in samenwerking met de over eenkomstige organen van de Intern. Vereeniging voor Fotogram- metrie en de Intern. Unie voor Geodesie en Geophysica. 3. Vanwege de moeilijkheden welke zich voordoen op de congressen door de taalverschillen, wordt het Permanent Comité verzocht gebruik van een internationale hulptaal (bv. Esperanto) onder 't oog te zien.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 70