54 Ook in steden is gebruik van de eene methode met de andere mogelijk, en de praktijk heeft uitgewezen, dat men ook hier met de voerstraalmethode zeer ver kan gaan. Voor de bijhouding vertoont de voerstraalmethode in 't algemeen geen nadeelen tegenover de orthogonale, waarbij zelfs bijhouding in gebieden welke orthogonaal zijn opgemeten niet is uitgesloten. 6. Hef Congres, constateert dat groote vooruitgang is bereikt in de directe en in de indirecte nauwkeurigheids-afstandsmeting en beveelt aan voor het dichter maken van den technischen grondslag van een op te meten gebied gebruik van polygoon- trekken met lange zijden. 7. Waar de vereischte nauwkeurigheid en de waarde van den grond zulks toelaten, wordt voor overzichtskaarten (Wirtschafts- karten) en kadastrale opnemingen ver gaande toepassing van de fotogrammetrie aanbevolen, in 't bijzonder wanneer vlugge tot stand-koming van belang is. 8. Aanbevolen wordt bij opmetingen, welke worden aange sloten aan een goeden grondslag van hoogere orde, de kadastrale plans of verkleiningen hiervan te voorzien van hoogtelijnen, ten einde aldus tot een topografische voorstelling van het land te geraken. 9. Het Congres acht de dunne metalen platen (b.v. aan beide zijden met teekenpapier beplakte aluminiumplaten) doelmatig materiaal voor kaarten en beveelt het gebruik ervan aan voor alle gevallen waarin 't aankomt op instandhouding der nauw keurigheid over een langen duur. 10. De Intern. Landmetersfederatie moet met de intern, vereeni- ging voor athletiek overleg plegen om te geraken tot vaststelling van normen voor op de sport betrekking hebbende metingen. Commissie ja. Wettelijke regelingen en het landmetersheroep. 1. Tot waarborg van den eigendom en andere zakelijke rechten op den grond is noodig een wettelijke basis, welke de landmeet kundige vastlegging en de administratie (grondboek) omvat. 2. De geregelde bijhouding van de perceelsmeting mag niet worden nagelaten; deze levert de technische elementen voor de administratie, welke alleen door geregelde bijhouding op econo mische wijze wordt in stand gehouden. 3. In de landswetten moeten bepalingen worden opgenomen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 72