55 die het landmetersdiploma beschermen; de metingen ter verzekering van de rechten op den grond moeten slechts worden toevertrouwd aan bezitters van dit diploma. 4. Het congres erkent wederom het belang eener wettelijke regeling van het vrije landmetersberoep en beveelt studie van dit punt aan, op een basis als die van het dokters- of advocaten- beroep. 5. Aan het Permanent Comité wordt opgedragen om in over eenstemming met het Volkenbondsinstituut voor intellectueele samenwerking te komen tot de oprichting van een internationaal informatie- en documentatiebureau voor het kadaster. Tot de taak van dit bureau behoren de volgende onderwerpen: a. het verzamelen van de wettelijke bepalingen betreffende de boekhouding op den grondeigendom; b. vereenvoudiging en verbetering van de meetmethoden en hulpmiddelen; verbetering van de omstandigheden waaronder de landmeter zijn praktijk uitoefent; vermin dering van de kosten der instandhouding van het kadaster; c. het verschaffen van inlichtingen over technische, econo mische en sociale vragen welke met kadaster verband houden. Commissie jb. De opleiding van den landmeter. De candidaat voor het door art. 3 van de statuten der Federatie gedefinieerde landmetersberoep moet de rijpheid voor hoogere technische studie bezitten alvorens hij tot deze wordt toegelaten. Deze wordt gevolgd aan een hoogeschool of een universiteit en moet minstens 3 jaar duren. Ook rechtswetenschap en urbanisme dienen eronder te vallen en talrijke praktische oefeningen. Vóór de aflegging van het laatste examen moet de candidaat practisch zijn werkzaam geweest gedurende minstens 2 jaar onder leiding van een gediplomeerd en praktiseerend landmeter. Commissie j':. De vakpers. 1. Het Permanente Comité geve een driemaandelijksch bul letin uit. 2. Het is gewenscht dat de door de vereenigingen in eigen land benoemde redacteuren der vaktijdschriften door de Intern. Federatie als officieel correspondent worden aangesteld. Zij dienen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 75