56 dan de berichten der Federatie verder te publiceeren. Ook in landen waarvan de vereeniging nog niet bij de Intern. Federatie is aangesloten kunnen aldus correspondenten worden gekozen. 3. De vertegenwoordigers van elk land in het Permanente Comité, met de bovengenoemde officieele correspondenten, worden belast met het aanhouden eener lijst van openbare en private instellingen, die de vakwetenschap, de opleiding, de instrument- fabricatie en de uitvoering van landmeetkundig werk betreffen; hun wordt verzocht medewerking te verleenen aan het op stellen van programma's voor aanvullingscursussen, van voor schriften voor de praktijk, en te ondersteunen uitwisseling van vakgenooten met het buitenland. 4. De Intern. Federatie wijze in elke periode tusschen de congressen de landen aan, welker vereenigingen bereid zijn be vonden om een studiereis te organiseeren voor buitenlanders. 5. De Intern. Federatie onderzoeke alle wegen waarlangs zij met de internationale pers of -bibliografie nauwer in verbinding kan komen. 6. De Intern. Federatie wende pogingen aan om voortdurenden steun van het Volkenbondsinstituut voor intellectueele samen werking te verkrijgen. Commissie 4. De landmeter en de grondeigendom. 1. Zoowel uit een oogpunt van algemeen economisch belang als voor de waarborging van de rechten op den grond is per- fectionneering van het technisch onderwijs en uitbreiding van het studie-programma ter verkrijging van het landmetersdiploma gewenscht. De practische vorming van den landmeter moet door een ver plichten leertijd zijn verzekerd. 2. De vaststelling der grenzen, de afpaling en elke opmeting voor den grondeigendom moet uitsluitend worden toevertrouwd aan landmeters in bezit van het volledig diploma. 3. Elke overgang in andere hand moet door verplichte toe voeging van een door een landmeter opgemaakte kaart worden verduidelijkt. 4. De door het Parijsche congres van 1926 uitgesproken wensch betreffende benoeming eener centrale commissie, die zich zal bezig

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 76