57 houden met de studie van een op gelijke leestgeschoeid belasting en eigendomskadaster voor alle landen, wordt herhaald. Commissie 5. Ruilverkaveling en grondverbetering. Geen opmeting voor kadastrale doeleinden, noch een herziening, worde ondernomen, zonder dat de mogelijkheid van saneering der eigendomsverhoudingen (samenvoeging van verspreide eigen-" dommen, grensregeling, normaliseering, enz.) tevoren grondig is overwogen en bovendien de wettelijke basis geschapen is om een oppositioneele minderheid daartoe te kunnen dwingen. Commissie 6. Stadsuitbreiding. Urbanisme. Het is gewenscht, 1. dat de technische hoogescholen, aan welke landmeters worden opgeleid, in hun programma breede plaats geven aan die vakken, welke als grondslag voor modernen stedebouw noodig zijn; 2. dat de landmetersvereenigingen worden gekend bij het voorbereiden van wetten en reglementen, welke de uitbreidings plannen van steden betreffen; 3. dat de vereenigingen trachten te bewerken, dat ingenieurs en landmeters onder dezelfde voorwaarden als architecten kunnen mededingen bij stedebouwkundige plannen en in commissies, die hiermee verband houden, worden benoemd 4. dat bij openbare prijsvragen de ingenieurs en de landmeters in dezelfde verhouding als de architecten zijn vertegenwoordigd in de jury; 5. dat de landmeter geheel vertrouwd zij met het sociale probleem van stedebouw en landbouwkundige nederzettingen, waartoe zijn positie hem predisponeert. MATHEMATISCHE PROBLEMEN. Goede oplossingen van het vraagstuk uit de vorige December aflevering ontvingen wij van de Heeren: J.J.Gorter, D. de Groot, J. F. Greve, A. A. Alferink, K. Doekes en L. Korver. De oplossingen van de verschillende inzenders komen in hoofd zaak op hetzelfde neer. Voor 5 binnenrichtingen zijn de uit-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 77