and adj.-chief of the Triangulation Brigade (Geodetic Section) of the Topographical Service. (Report to the section of geodesy of the international geodetic and geophysical union) Reproductiebedrijf,Top.dienst, Weltevreden 1930. Jaarboek een en tachtigste jaargang 1929'. B. Aardmagnetisme. Koninklijk Nederlandsch meteorologisch instituut (n°. 98) 1930. Seyffardt's Boekhandel Singel 13 Am sterdam 1.50). Uit het voorbericht: Dit jaarboek komt in wijze van bewerking en uitvoering in hoofdzaak met het vorige overeen. Mededeelingen omtrent den staat en de verrichtingen van de afdeeling Aardmagnetisme en Seismologie gedurende 1929 vindt men in het Jaar verslag, gedrukt ter Algemeene Landsdrukkerij, 's-Gravenhage, 1930. BOEKAANKONDIGING. In de vorige aflevering hebben wij aangekondigd de verschijning van een nieuwe druk van het tweede deel van Jordans Hand- buch der Vermessungskunde. Men maakt er ons, na het verschijnen van deze aankondiging op attent, dat in dit werk niet vermeld werd de methode der indirekte afstandsmeting, met behulp der velden millimeter baak van Prof. Dieperink. Het doel inderdaad vreemd aan, dat naast de methoden Boss- ha'rdt-Zeiss, Kern-Aregger, enz. op de methode «Dieperink'» niet tevens de aandacht is gevestigd. Blijkens de resultaten van de vele ernstige en zorgvuldige proefnemingen, waarvan men toch ook in het buitenland moet hebben kennisgenomen, past zeer zeker de methode «Dieperink» in de rij der vele bestaande methoden van de indirecte nauwkeurigheids-afstandsmeting, zij behoorde te zijn beschreven in Jordans Handbuch der Ver messungskunde. De objectiviteit van het werk zou er door zijn verhoogd. BERICHTEN EN MEDEDEELINGEN. Eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ingenieur verificateur der Domeinen, met ingang van 1 April 1931: E. R. 62

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 82