6g 2. ten spoedigste een buitengewone algemeene vergadering bijeen te roepen om de zaak der reorganisatie te bespreken en het oordeel der Vereeniging vast te stellen. b. deze motie onverwijld ter kennis te brengen van dé leden der Vereeniging. Het bestuur meende echter met de verschillende meeningen der leden het beste en het spoedigste op de hoogte te komen door het uitschrijven van eene vereenigingsraad eene bijeen komst van één of meer afgevaardigden van elk kantoor op 2 December 1930 te Utrecht. Daarvóór op 1 Dec. heeft het bestuur zijn standpunt bij verschillende autoriteiten aan het departement nader toegelicht en verdedigd. De belangstelling op de vergadering van 2 Dec. was zeer groot, wel blijkende uit het groote getal landmeters uit alle oorden van het land, dat aan de oproeping gevolg had gegeven. Eerst geeft de voorzitter een volledig overzicht van het tot standkomen van onze voorstellen, van hetgeen in de laatste dagen is geschied en van onze besprekingen met departementsambtenaren. Bij deze besprekingen bleek, dat deze ambtenaren goed kennis hadden genomen van onze voorstellen, maar dat zij zich er niet mede konden vereenigen. Bij herhaling bleek wel hunne waar deering voor het Kadaster en voor de werkzaamheden van de landmeters, maar zij stelden zich alle op het standpunt, dat voor eene goede organisatie, per kantoor toezicht moest worden uit geoefend. Het bestuur zag deze noodzakelijkheid niet in, maar bracht naar voren, dat het opvoeren van de verantwoordelijkheid van den landmeter voor de hoedanigheid en de hoeveelheid van zijn werk, een prikkel tot meerdere werkprestatie zou zijn. levens heeft het bestuur nog gevraagd naast de proef te Maastricht een proef te nemen met onze voorstellen aan een ander kantoor b.v. Arnhem. Een difinitief antwoord hebben we daarop toen niet ontvangen. Na deze uiteenzettingen van den Voorzitter volgde eene be spreking en eene gedachtenwisseling, waaraan verscheidene leden deelnamen. Door de meeste sprekers werd als voornaamste grief naar voren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 89