IN MEM0R1AM. H. F. VAN RIEL. Op 30 April is te Wageningen, in den ouderdom van 49 jaar. plotseling overleden de Heer H. F. van Riel, lector aan de landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhoogeschool. H. F. van Riel, geboren te Nijmegen den 20sten December 1881, bezocht de H. B. S. te Arnhem en deed aldaar eindexamen in 1899. Op i Januari 1900 werd hij benoemd tot adspirant- landmeter en in 1903 tot landmeter van het Kadaster. Als zoo danig was hij achtereenvolgens werkzaam te 's Gravenhage, Assen, 's Hertogenbosch, Groningen en Amsterdam. Bij ministrieele beslissing van 19 Aug. 1918 n°. 142 Afd. Hypotheken en Kadaster, werd van Riel benoemd tot secretaris van «de Commissie voor de Reorganisatie van den Kadastralen Dienst» (Commissie «van Herwijnen») en bij K. B. van 4 Februari 1919 n°. 27 volgde zijn benoeming tot lector aan de Landmeterscursus te Wageningen. Dit is de vermelding van de loopbaan van een man, die veel tot stand heeft gebracht en die de gaven, hem geschonken, heeft gebruikt om er veel goeds mee te doen. Velen zullen hem missen en velen zullen zijn te vroeg verscheiden innig betreuren. Van Riel was iemand met een scherp intellect en een uit gesproken wetenschappelijke aanleg. Doch de eigenschap, die hem wellicht het meest karakteriseerde was zijn veelzijdige be langstelling, die bij hem nooit in oppervlakkigheid ontaardde. Integendeel, al zijn werk getuigt van een ongewone degelijkheid en van een drang om de problemen in hun diepste wezen te doorgronden. Men krijgt bij van Riel de indruk, dat hij alles, wat hij aanvatte, onverschillig wat, tot een goed einde wist te brengen. In de herinnering zal hij het sterkst voortleven als drager van het laatste ambt, dat hij in z'n leven vervulde, het ambt, dat zoozeer zijn liefde had, en waaraan hij zich met zijn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 95