74 heele persoon heeft gegeven. Op de Wageningsche opleiding heeft van Rie'l een zeer persoonlijk stempel gedrukt, waarvan de invloed lang zal nawerken. De taak, die hij op zich nam in 1919 bij de aanvaarding van zijn lectoraat was lang niet ge makkelijk, Er waren weinig richtlijnen voor zijn nieuwe werk aanwezig, en de stof, die hij moest doceeren, was verspreid over allerhande tijdschriften en bovendien in onvoldoende mate neer geschreven. Hoe hij zich van zijn taak heeft gekweten en hoe hij zich zijn plaats aan den cursus heeft waardig gemaakt is van voldoende bekendheid. Ook over de grenzen kende men van Riel en waardeerde hem om zijn persoon en bekwaamheden, Hij was op de congressen, die hij bezocht, een geziene figuur, zoodat de vaderlandsche geodesie in hem een waardig vertegen woordiger heeft verloren. Wij moeten nog gewag maken van de rol, die van Riel ge speeld heeft in het leven van de vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Wij zullen het zonder hem moeten stellen op onze algemeene vergaderingen, waarvan hij er nimmer een zou overslaan en we zullen moeten missen zijn steun bij het werk van de vereeniging en zijn sympathie voor hare idealen. Te beginnen met deze aflevering zullen wij niet langer zijn naam kunnen vermelden als medewerker van dit tijdschrift. Ook hier veroorzaakt zijn heengaan een leegte en een gemis, dat sterk gevoeld zal worden. Zijn vele belangrijke artikelen, instructief en deugdelijk, waren evenzoovele bewijzen van zijn wil om ook op deze manier te willen werken in het belang van de landmeet kunde en hare beoefenaren. Ook hier weer een getuigenis van zijn besef van het «noblesse oblige». Tenslotte moet nog worden vermeld, dat van Riel lid was van de Triangulatie-Commissie en als zoodanig voorzitter van de sub-commissie voor de fotogrammetrie. In deze functie heeft hij belangrijk bijgedragen tot de ontwikkeling van de fotogram metrie in ons land; hij is een der pioniers op dit gebied geweest. Wij zullen de nagedachtenis van van Riel lang in dankbare herinnering bewaren. Hij ruste in Vrede.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 96