75 Van een oud-leerling' van den Heer van Riel ontvingen wij nog onderstaande regelen. IN MEMORIAM. Met groote ontroering zullen velen onzer kennis genomen hebben van het plotseling overlijden van den heer van Riel. Plotseling, want de ongelukstijding kwam voor ons, die hem zoo lang gekend hekben als een gezonde, opgeruimde persoon lijkheid, totaal onverwacht. Met hem is een man heengegaan van groote talenten, groote werkkracht, groote hulpvaardigheid en innemende vriendelijkheid. Groot waren zijn verstandelijke gaven, daarvan getuigden o. a. de indrukken, die men in particuliere gesprekken met hem kreeg. Zoo'n gesprek, in zijn studeerkamer, bewees dikwijls, hoe hij de stof, die toch zoo geweldig omvangrijk was, beheerschte. Geen wonder dan ook, dat wij leerlingen een groot ontzag voor zijn kennis hadden. Grootj was zijn werkkracht, want het prepareeren van de ver schillende vakken, welke hij doceerde, de werkzaamheden in diverse commissies en als Secretaris van het Bestuur van de Landmeterscursus en zijn speciale studies op het gebied der fotogrammetrie zullen zeer veel van zijn tijd en misschien ook van zijn gezondheid gevergd hebben. Groot was zijn hulpvaardigheid en bereidwilligheid. Ieder van ons zal zich daarvan voorbeelden voor den geest kunnen halen. Wie heeft hem ooit tevergeefs om raad gevraagd? Was hij niet dikwijls bereid, candidaten, die een minder goed examen deden en toch den indruk gemaakt hadden hunne vakken wel bestudeerd te hebben een kans te geven zich te rehabiliteeren. Deze laatste eigenschappen kenmerkten zijn geheele vriendelijke persoonlijkheid en daarom is met hem niet alleen een weten schappelijk man, maar tevens een raadsman en vriend van velen, heengegaan. Toen ik dezer dagen de foto onder oogen kreeg, d!e gemaakt was tijdens de laatste K. en L. vergadering in Arnhem en waarop ook den heer van Riel voorkwam, werd ik diep getroffen door de onbestendigheid van ons leven. Welke plannen zou hij toen nog gekoesterd hebben, wat zou hij toen nog vol idealen geweest

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1931 | | pagina 97