i5° Een uitgebreid hoofdprogramma van alle manifesten zal later worden bekend gemaakt. De aanwezigheid van dames van de deelnemers bij de reis is natuurlijk toegestaan. Gedurende het werk van het comité in Warschau zal het plaatselijke comité voor aangename verpoozing van de dames zorg dragen. Verder wordt medegedeeld, dat de secretaris J. J. Allenspach verzocht heeft om gezondheidsredenen zijn functie als secretaris te mogen neerleggen. Voor zijn provisorische vervanging heeft het Centrale Comité van de Zwitsersche vereeniging van landmeters aangewezen den Heer Maurice Delessert, ingenieur-professeur, 3 rue de l'Hótel de Ville te Genève. Men wordt verzocht correspondentie de Internationale federatie betreffende, aan bovenstaand adres te willen zenden. Over de aanstaande vergadering in Warschau van het Per manent Comité, niet te verwarren met een groot congres zooals er in 1930 een in Zürich werd gehouden en in 1934 in Londen gehouden zal worden, schrijft het bestuur van de Internationale landmetersfederatie, dat zij gaarne zouden zien, dat velen aan de vergadering in Warschau zullen deelnemen en dat zoo mogelijk iedere landelijke vereeniging zoo sterk mogelijk vertegenwoordigd zou zijn. BEKNOPT VERSLAG OVER DEN TOESTAND DER INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. Het congres te Zürich, dat tusschen de vijf- en zeshonderd landmeetkundigen had samengebracht uit 31 verschillendelanden, ligt reeds bijna twee jaar achter ons. Wat internationale samen werking vermag tot stand te brengen is toen getoond: talrijk waren de rapporten en voordrachten van wetenschappelijk belang, en de omvangrijke tentoonstelling stond in kwaliteit zeer hoog en was up to date. In Juni 1931 in het officieele verslag van het congres verschenen, gedrukt in drie talen, Duitsch. Fransch en Engelsch, en aan de deelnemers toegezonden. Zooals bekend berust het bestuur der Federatie bij het Perma nente Comité, dat eenmaal per jaar samenkomt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 150