De algemeen-secretaris, de heer Allenspach, heeft zich ge noodzaakt gezien om gezondheidsredenen ontslag te nemen; het secretariaat wordt thans waargenomen door den heer M. Delessert, ingenieur professeur, 3 rue de l'Hótel de Ville, Genève. In 1931 heeft het P. C. op 17 en 18 Juli vergaderd te Genève, in een conferentiezaal van het stadhuis. Afgevaardigden waren aanwezig van de vereenigingen uit België, Engeland, Frankrijk, Italië, Polen en Zwitserland. Een der eerste onderwerpen toen ter tafel gebracht was: toe treding van de vereenigingen uit nog niet aangesloten landen, met name ook van de Deutsche Verein für Vermessungwesen. Hiermede was schriftelijk overleg gepleegd en het P. C. nam het besluit de uitnoodiging tot toetreding met warmte te herhalen, onder mededeeling dat, wat de talen aangaat, de in 1930 gevolgde modus (gelijk gewicht van het Duitsch, het Fransch en het Engelsch) in de toekomst zal blijven gelden, en dat wat de stemgerechtigd heid betreft zonder statutenwijziging niet tegemoet kan worden gekomen aan den wensch der Duitsche vereeniging om een aantal stemmen toe te kennen evenredig met de grootte der vereenigingen. (Elk land kan thans 1 tot 5 leden delegeeren, doch heeft niet meer dan één stem). Vervolgens is beraadslaagd naar aanleiding van de besluiten en wenschen van het congres van 1930. Door een aantal van de toen geformuleerde wenschen zag het P. C. zich de verplichting opgelegd om sommige onderwerpen verder uit te werken. In verband hiermee heeft het secretariaat aan de aangesloten ver eenigingen inlichtingen verzocht o.m. over de in elk land op kaarten en plans gebruikelijke teekens, welke aan een binnenkort in te stellen kleine commissie ter verdere bewerking zullen worden doorgegeven. Eveneens worden aldus door de Federatie thans de in ver schillende landen geldende foutentoleransen verzameld en de voornaamste ambtelijke voorschriften betreffende de Kadasters en de diverse studieprogramma's. Een der wenschen van het congres was immers oprichting van een internationaal inlichtings- en voorlichtingsbureau inzake alles wat met kadaster verband houdt. Een uit het P. C. gekozen commissie, onder voorzitterschap i5i 1) Behalve in het officieele congresverslag is de tekst daarvan te vinden in dit Tijdschrift, jrg. 1931, afl. 2.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 151