van Dr. L. Hegg (Zwitserland), heeft de studie en uitwerking van dit punt tot taak en zoekt daarbij verbinding met het Instituut voor intellectueele samenwerking van den Volkenbond. Besloten is dat de kosten welke instelling van evengemelde commissies met zich brengt, zullen worden bestreden door de landen die erin zijn vertegenwoordigd. Bovendien werd met het oog op den financieelen toestand der Federatie voor het jaar 1931 de gewone bijdrage der aangesloten vereenigingen met 50°/o verhoogd. De organen der Federatie zijn met één uitgebreid, door be noeming in een aantal landen van vaste correspondenten, meeren- deels de redacteurs van de vaktijdschriften. Een ander agendapunt op de bijeenkomst te Genève was de plaats van het volgende congres, dat reeds in 1934 zal worden gehouden. De plenaire congresvergadering in Zürich had de beslissing hierover aan het P. C. overgelaten. Twee schriftelijke uitnoodigingen waren bij het secretariaat binnengekomen, één van de Chartered Surveyor's Institution, om Londen, en één van de Poolsche Landmetersvereeniging, om Warschau als plaats aan te wijzen. Beide vereenigingen waren in 't bezit van de toezegging tot medewerking hunner regeering. Staande de vergadering herhaalde de afgevaardigde van het Italiaansch nationaal fascistisch Landmeterssyndicaat de reeds in Zürich gedane uitnoodiging om voor het congres Rome aan te wijzen. Besloten is het congres van 1934 te Londen te houden. Het eerstvolgend moment in den verderen ontwikkelingsgang van de Federatie zal zijn de bijeenkomst van het P. C. te Warschau op 2 en 3 September aanstaande. De Poolsche Landmetersver eeniging treedt dan als gastvrouw op. Onder de te behandelen punten komt er één voor, luidende: «rapport over de herziening der statuten», waarschijnlijk uitvloeisel van verleden jaar door den Engelschen afgevaardigde en vroeger reeds van Zwitsersche zijde in die richting geoefenden aandrang. De Nederlandsche vereeniging v. K. en L., die tot de mede oprichters der Intern. Federatie behoort, zal zich wel niet de luxe kunnen veroorloven een afgevaardigde naar Warschau te zenden. Het volgend jaar komt Rome als vergaderplaats van het P. C. aan de beurt, onze vereeniging zal dus niet vóór 1935 de eer kunnen hebben de vreemde ambtgenooten ook eens te ontvangen. H. 152

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 152