154 d. In artikel 23, derde lid, wordt in plaats van «binnen dertig dagen na den dag der afkondiging in art. 15 bedoeld» gelezen: binnen twee maanden nadat de kennisgeving, bedoeld in art. 15, eerste lid, ter post is bezorgd of tegen ontvangbewijs is uitgereikt. e. De tweede volzin van artikel 43 wordt gelezen Van dat jaar wordt, evenals van de gevallen, voorzien bij artt. 40 en 41, laatste lid, aan ieder belanghebbende, voor zoo veel zijn eigendommen betreft, bij aangeteekenden brief of tegen gedagteekend ontvangbewijs, een kennisgeving gezonden. f. In artikel 44, eerste lid, wordt in plaats van «binnen dertig dagen na den dag der afkondiging, in art. 15 vermeld» gelezen: binnen twee maanden, nadat de kennisgeving, bedoeld in art. 43 ter post is bezorgd of tegen ontvangbewijs is uitgereikt. Artikel II. Deze wet treedt in werking met ingang van 1 Januari 1933. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministerieele departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambtenaren, wie zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven De Minister van Financiën. Memorie van Toelichting. Volgens artikel 15 der wet op de grondbelasting worden de uitkomsten van de meting en van de schatting gedurende dertig dagen ter visie gelegd ter secretarie van de gemeente, waar de eigendommen zijn gelegen. Het is gebleken, dat het publiek slechts weinig gebruik maakt van de gelegenheid tot het raadplegen van de ter inzage gelegde stukken. Het komt bovendien dikwijls voor, dat de belasting plichtige in een andere gemeente woont, dan die, waar zijn eigen dommen zijn gelegen. Anderzijds is voor de administratie de thans geldende rege ling bezwaarlijk. De hierbedoelde stukken behelzen belangrijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 154