gegevens voor de hypothecaire en de kadastrale boekhouding. Niet alleen is het een bezwaar, dat die stukken lelkenjare ge durende dertig dagen aan de hypotheekkantoren worden gemist, maar bovendien is het gevaar, dat zij bij het ter visie liggen of tijdens het transport verloren gaan of verminkt worden, niet denkbeeldig. Om aan een en ander tegemoet te komen, wordt in het ont worpen nieuwe artikel 15 voorgesteld, de uitkomsten niet meer ter visie te leggen, doch deze door middel van een kennisgeving aan de belanghebbenden mede te deelen. Het ligt in de bedoeling van den ondergeteekende deze kennisgeving zoodanig in te rich ten, dat de belastingplichtigen duidelijk en zoo volledig mogelijk worden ingelicht. Bovendien wordt aan hen, die zich op de hypotheekkantoren nader omtrent de hierbedoelde uitkomsten doen inlichten, in het voorgestelde derde lid vrijstelling van de krachtens de wet van 3 April 1922 Staatsblad n°. 166) verschul digde rechten voor kadastrale verrichtingen verleend. De in de artikelen 16, 19, 23, 43 en 44 voorgestelde wijzigin gen zijn in verband met het ontworpen artikel 15 noodzakelijk. De termijnen, in die artikelen genoemd, zijn in overeenstem ming gebracht met de reclametermijnen welke in wetten be treffende de directe belastingen gewoonlijk gelden. De Minister van Financiën, de Geer. MATHEMATISCHE PROBLEMEN. Van het vorige probleem ontvingen wij nog een goede op lossing van den Heer J. Polman, Weltevreden. BOEKBESPREKING. Wilhelm Kuny. Festpunktlose raumliche Triangulation aus Luftaufnahmen. (Untersuchungen an einer Probe- aufnahme für den Deutschen Beirat für das Vermessungs- wesen), 64 bladz., 16 figuren en 2 tabellen R,M. 3,50; bij Konrad Wittwer in Stuttgart. Wanneer twee luchtfoto's van eenzelfde terrein ten opzichte van elkaar zijn georiënteerd, zijn voor de bepaling van de schaal 155

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 155