niet steeds wordt verkregen door aankoep enz., doch dikwijls zonder meer door het verleenen eener vergoeding. Een zekere afkeer van het teekenen eener acte zou veelvuldig geleid hebben tot regelingen langs minnelijken weg, bij monde linge overeenkomst, met als gevolg volkomen gemis aan zekerheid van eigendomsgrenzen. Ten einde aan dit euvel paal en perk te stellen mogen wij U verzoeken in voorkomende gevallen, zoo noodig in overleg met het kadaster, maatregelen te treffen tot het scheppen of in stand houden van een behoorlijken kadastralen toestand. Tevens vertrouwen wij, dat Uwerzijds aan door het Kadaster eventveel ondernomen pogingen om tot verbetering te geraken volledige medewerking zal worden verleend. De Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland, w. g. S. v. Heemstra, Voorzitter. w. g. W. A. J. Snouck Hurgronje, Griffier. JAARVERSLAG. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging in verband met art. ia der Statuten is verricht sinds de Algemeene Vergadering van September 1931 (art. 16a Huishoudelijk Reglement). Het aantal leden der vereeniging vertoonde in het afgeloopen jaar een kleine stijging; op 1 Juli 1932 telde zij 173 gewone leden (vorig jaar 170) en 53 buitengewone leden (vorig jaar 49). Voor het financieel verslag moge worden verwezen naar de rekening en verantwoording, opgenomen in aflevering 3 van het Tijdschrift 1932. Het Bestuur der Vereeniging onderging geen verandering; het aftredende bestuurslid, de heer O. J. Jonas werd door de Algemeene vergadering herkozen. De redactie van het Tijdschrift werd gedurende het verslagjaar verzorgd door den heer J. M. Tienstra. Tot opvolger ven den heer Van Riel, wiens overlijden wij in ons vorig verslag memoreerden, werd de heer J. M. Tienstra, 157

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 157