158 landmeter van het kadaster te Amsterdam, benoemd als lector aan den Landmeterscursus te Wageningen. Doordat de heer Mr. A. v. d. Deure werd gekozen tot lid van Ged. Staten van Gelderland, kwam ook het tweede lectoraat te Wageningen vacant. Inzijn plaats werd benoemd de heer C. J. Kluvers, landmeter van het kadaster te Groningen. Het Bestuur heeft de Vereeniging vertegenwoordigd bij de inaugureele rede's der beide nieuwbe noemde lectoren. De proef met een nieuwe organisatie van den technischen dienst van het Kadaster in het Zuiden des lands werd in het afgeloopen jaar voortgezet onder levendige belangstelling onzer vereeniging. Op de Algemeene vergadering te Rotterdam in Sept. 1931 werd deze organisatie uitvoerig besproken, doch er werd geen conclusie genomen. De vergadering besloot nl. op voorstel van den heer De Korver, de beslissing uit te stellen tot het volgend jaar. Door het Bestuur werd hierop ten Departemente nogmaals aan gedrongen op het nemen van een proef met de voorstellen onzer Vereeniging en op het toekennen van grootere verantwoordelijk heid aan de toegevoegde landmeters jbij de proef-hoofden van dienst, met schrapping van de preventieve naziening der meting stukken. Korten tijd daarna moest het Bestuur evenwel op ver zoek van 23 leden een Referendum uitschrijven over het ver- gaderingsbesluit en het resultaat hiervan was, dat het voorstel- De Korver thans werd verworpen (Zie Tijdschschrift 1931, 6e Afl.) Het Bestuur heeft daarop bij een tweede referendum de meening der leden gevraagd over het Instituut-Hoofden van dienst, zooals dit thans aan het kantoor Maastricht in toepassing wordt gebracht. Nadat de leden in de gelegenheid waren gesteld, hierover beschouwingen te houden (Zie Tijdschrift 1932, ie Afl., sprak de vereeniging zich bij deze tweede stemming met zeer groote meerderheid uit tegen het «Systeem-Maastricht». Het Bestuur heeft in het Tijdschrift 1932, 2e Afl. uiteengezet, welke conclusies naar onze meening uit deze uitspraak moeten worden getrokken. De tweede proefneming bij ons dienstvak, die eveneens onze groote belangstelling had. de proef te Amsterdam met het op leiden van teekenaars voor veldwerkzaamheden, werd beëindigd met het indienen van een rapport door de beide landmeters, belast met deze opleiding. Het Bestuur verzocht d.d. 14 Maart

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 158