159 aan den Minister, kennis te mogen nemen van den inhoud van dit rapport, doch zeer tot onze spijt werd dit geweigerd. In middels werd deze proefneming voortgezet 'en uitgebreid door het in opleiding nemen van 10 teekenaars in verschillende stand plaatsen. Ingevolge het Besluit der Algemeene vergadering heeft het Bestuur een Perscommissie benoemd, bestaande uit de heeren M. A. Glerum, H. J. Pieters, W. van Riessen en F. Schuurman. Op 2 Januari 1932 was het honderd jaar geleden, dat het kadaster in Nederland werd ingevoerd bij de Wet van 2 Jan. 1832 Stbl. n°. 1. Dit feit is in tal van artikelen herdacht, zoowel in ons Tijdschrift als in verschillende dagbladen, waarin hierover werd geschreven door onze Perscommissie en door verschillende leden. Het Bestuur verzocht aan den Minister, het eeuwfeest te willen doen herdenken door het uitsteken van de vlag van alle kadaster kantoren op 2 Januari. De Minister deelde ons echter mede, dat hiervoor geen aanleiding bestond. Het Bestuur heeft op dien datum aan den Minister, als Hoofd van het Departement, waar onder het kadaster ressoteert, een bloemstuk aangeboden. Ter bespreking van eene actie voor invoering van de Wet op de grensregeling heeft het Bestuur eene conferentie gehouden met den heer Mr. A. v. d. Deure te Bennekom. Het Bestuur heeft verder besprekingen gehouden met den heer Prof. Ir. W. Schermerhorn te Delft, waarbij allerlei zaken zeer uitvoerig zijn behandeld. Mede als gevolg van deze besprekingen werd door ons een adres gericht aan de Staatscommissie tot reorganisatie van het Middelbaar Technisch onderwijs. (ZieTijdschrift 1932,3e aflevering). levens werd door het Bestuur een schrijven gezonden aan de Senaten van alle Hoogescholen in ons land, welk adres is op genomen in het Tijdschrift 1932, 3e aflevering. De Secretaris, Almelo, Juli 1932. j. F. Jongedijk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 159