165 ziening van het Reisbesluit tot stand zou komen. Deze herziening is onlangs in de Commissie voor Georganiseerd Overleg behandeld en wij vertrouwen, dat bij invoering dezer wijzigingen van het Reis besluit onze uitzonderingspositie eindelijk zal worden opgeheven. Over de wijzigingen en aanvullingen van het Ambtenaren- besluit-Belastingdienst, waarbij de ambtenaren van den technischen dienst van het Kadaster in dit Besluit werden opgenomen, heeft het Bestuur de meening der leden gevraagd en vóór de ver gadering van de Bijzondere Commissie voor G. O. eene bespreking gehouden met de besturen der Teekenaarsvereeniging en der Vereeniging van Hoofdambtenaren. Op deze conferentie werd na langdurige besprekingen overeenstemming bereikt over eenige amendementen, welke bij de Bijzondere Commissie zijn ingediend. Geen dezer amendementen is echter in het gewijzigde Ambte- narenbesluit opgenomen, dat woordelijk gelijkluidend is gebleven aan het ontwerp. Bij bezoeken aan het Departement werd door het Bestuur o.a. gesproken over het bekend maken van vacatures, zooals dat vroeger gebeurde, doch in den laatsten tijd niet meer. Men was evenwel niet bereid, dit weer in te voeren. Verzoeken om verplaatsing kunnen hetzij officieel, hetzij onderhands, worden ingediend. Over eenkomstig de wensch der Algemeene vergadering heeft het Bestuur echter in het belang van alle collega's, die verplaatsing op prijs stellen, zelf een administratie hiervoor ingesteld, welke verzorgd wordt door onzen Voorzitter. Het Bestuur heeft verder nog verschillende andere zaken bepleit, o.a. het verstrekken van legitimatiebewijzen aan de landmeters; het recht tot het plaatsen van kad-steenen op particulier terrein; het recht van toegang bij P. W. Het eerste verzoek werd later nog eens schriftelijk herhaald bij ons request van 14 Maart, waarop gunstig werd beschikt d.d. 5 April. Inmiddels zijn aan landmeters, welke zulks verzochten, legitimatiebewijzen verstrekt. Het recht tot het plaatsen van kad-steenen op particulier terrein ismet opgenomen in het Ontwerp-wijziging der Wet Grondbelasting dat op 20 Juni j.l. is ingediend en waarbij een nieuwe regeling wordt getroffen voor de mededeeling aan belanghebbenden van de uitkomsten van meting en schatting. De tervisie-legging der staten n°. 75 in de Gemeentehuizen wordt opgeheven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 165