Van de volgende Afdeelingen zijn verslagen ontvangen, welke gedeeltelijk loopen over het jaar 1931, gedeeltelijk betrekking hebben op het tijdvak Juli 1931/32. Aan deze jaarverslagen is het onderstaande ontleend Afd. Friesland. In het afgeloopen jaar werd door de afdeeling tweemaal vergaderd, n.l. 28 Augustus 1931 en 11 Juni 1932. In de eerste vergadering werd het afdeelingsbestuur herkozen. Besproken werd de agenda van de algemeene vergadering, in het bijzonder het punt «Hoofden van dienst». Na een uitvoerige bespreking besloot de afdeeling aan alle leden van K. en L. een rondschrijven te richten, waarin de aldeeling de wenschelijkheld uitsprak van het blijven voorstaan van de ingediende voorstellen K. en L. aangevuld met de functie van een kantoorchef. In de tweede vergadering werden candidaten gesteld voor Voorzitter der vereeniging en redacteur van het Tijdschrift. Verder werd door de leden der afdeeling een tweedaagsche oefening in het optische afstandsmeten gehouden. Het ledental der afdeeling onderging geen verandering. Afd. Arnhem. De afdeeling vergaderde in 1931 tweemaal. De eerste vergadering, op 11 Mei, was in hoofdzaak gewijd aan bespreking van de circulaire van het Bestuur K. en L. betreffende de houding tegenover de vraagstukken: veldassistenten, proef- Maastricht, opleiding teekenaars, persberichten, welke punten verder op de algemeene vergadering zijn besproken. De tweede vergadering, op 3 September, was ter bespreking van de agenda der Alg. vergadering, terwijl de collega's Ilsen en Kruidhof een zeer leerzame en interessante lezing hielden over hun dienst bij de ruilverkaveling. Afd. Breda. De afdeeling vergaderde op 1 Augustus 1931 ter bespreking van de agenda der Algemeene vergadering en op 25 Juni 1932 ter behandeling van eventueele agendapunten namens de afdeeling voor de volgende algemeene vergadering te 's-Her togenbosch en ter bespreking van de wijze waarop de leden van K. en L. namens de afdeeling zullen worden ontvangen. Afd. s-GravenhageHet ledental bedroeg 17; het bestuur der afdeeling onderging geen verandering. Er werden vergaderingen gehouden op 9 Januari, 10 Juni en 28 Augustus 1931Op de eerste vergadering werd besloten den heer H. J. Pieters can- i66

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 166