didaat te stellen voor Voorzitter der vereeniging en, voor het geval deze gekozen mocht worden, den heer J. F. Jongedijk voor Secretaris. Op de tweede vergadering werd de heer O. J. Jonas candidaat gesteld voor bestuurslid der vereeniging en de heer S. Eisenga voor redacteur. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan de Hoofden van dienst en de veldassistenten. Besloten werd, dat de afdeeling een boottocht door de Rotterdamsche havens zou aanbieden aan de Alg. vergadering. Op de derde vergadering werd de agenda der Alg. verg. besproken en werd besloten een voorstel te verdedigen om het Bestuur uit te noodigen weer in de eerste plaats actie te gaan voeren voor de Wet op de grensregeling. He boottocht en het bezoek aan Waalhaven ter gelegenheid van de Alg. vergadering, te Rotterdam gehouden, zijn door gunstig weer en zeer groote deelname als zeer geslaagd te beschouwen. A/d. Zutphen. De afdeeling kwam in het afgeloopen jaar tweemaal bijeen, nl. op 28 Augustus en 21 December. Op de eerste vergadering werd de agenda der Algemeene vergadering besproken, terwijl in plaats van het zittende bestuur, dat zich niet herkiesbaar stelde, werden gekozen: Jongedijk voorzitter, Rethmeier penningmeester en Greve secretaris. De tweede vergadering was voornamelijk gewijd aan het instituut-hoofden van dienst en het wijzigings- en aan vullings-ontwerp Ambtenaren- besluit-belastingdienst. Afd. Groningen-Drenthe. In dit jaar verwisselde door het bedanken van den heer Kluvers de afdeeling van voorzitter en werd het presidium opgedragen aan collega Jonas. De heer Oldenziel, I. V. te Groningen herdacht zijn 40-jarig kadaster jubileum, terwijl aan collega Kluvers de eer te beurt viel, dat aan hem het lectoraat te Wageningen werd opgedragen. Er werden in deze periode 3 vergaderingen gehouden, te weten op 29 Augustus, 5 Januari en 5 Maart. In het middelpunt der be spreking stonden steeds de beide vraagstukken omtrent de hoofden van dienst en dat der veldassistenten. Ook werd een poging gedaan, het vraagstuk der Wet op de grensregeling nieuw leven in te blazen, maar na ampele bespreking werd hiervan teruggekomen. Op het gevraagde advies voor de commissie voor G. O. gaf onze afdeeling als hare meening te kennen, dat de bestaande 167

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 167