IN MEMORIAM. J. F. A. VAN RIESSEN. Den 2osten Augustus j.l. heeft ons vak een zwaar verlies geleden. Plotseling en in de kracht van zijn leven werd door den Dood uit zijn werkkring gerukt de Heer J. F. A. van Riessen te Utrecht, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster, Lid der Centrale Commissie voor Ruilverkaveling, Officier in de Orde van Oranje- Nassau; die stoere werker, die onvermoeibare ambtenaar, die vurige vechter voor verbeteringen bij het Kadaster en de Ruil verkaveling, is niet meer. Den 23sten October 1876 te Amsterdam geboren, deed hij den isten Februari 1896 als adspirant-landmeter zijn intrede in de kadastrale wereld en allen, die hem hebben gekend, respecteerden in hem zijn eerlijk karakter, zijn groote liefde en toewijding voor ons dienstvak en zijn enorme werkprestatie. Na den isten Augustus 1899 aangesteld te zijn als Landmeter van het Kadaster, was hij achtereenvolgens werkzaam te Arnhem, Assen, 's-Hertogenbosch, Deventer en Arnhem. In deze laatste stand plaats behoorde hij tot het drietal, dat door den Ingenieur- Verificateur van het Kadaster Boer werd aangezocht, mede te willen werken aan de proefhermeting Dieren, en het is mede aan zijn grenzenloozen ijver en groote werkkracht, zijn praktischen aanleg en helderen kijk op kadastrale vraagstukken te danken, dat de uitkomsten van deze hermeting reeds zoo spoedig in het kadastrale archief konden worden opgenomen. Toen dan ook kort daarop, op verzoek van het Gemeentebestuur van Apeldoorn, door de Regeering werd besloten de kadastrale Gemeente Apeldoorn te doen hermeten op denzelfden grondslag als Dieren, werd den Ropy van wiskundigen of geodetischen aard gelieve men te zenden aan J. M. TIENSTRA, Bowlespark 12Wageningen juridische artikelen aan Mr. J. H. JONASKoninginnelaan 4a, Groningen; overige stukken en alle correspondentie betreffende de administratieadvertenties en de bibliotheek aan F. HARKINK, Da Costastraat68b, Rotterdam-West, Postrek. 103547, Voor kopy mag het papier slechts aan één zijde beschreven worden, bij voorkeur met de schrijf machiue.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 169