Heer Van Riessen mede de leiding en uitvoering van dit om vangrijke werk opgedragen. Ook aan deze opdracht heeft hij zijn volle werkkracht en ambitie gegeven, maar nog voordat de resultaten voor een gedeelte konden worden ingeleverd, werd hij 1 Januari 1924 benoemd tot Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Utrecht. Later, in 1931 werden zijn verdiensten voor het Kadaster en de Ruilverkaveling opnieuw door de Regeering erkend door zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Als Landmeter van het Kadaster heeft Van Riessen nog als lid deel uitgemaakt van de Commissie, belast met het afnemen van het examen voor Landmeter van het Kadaster en van de Commissie tot aanwijzing van Candidaat-Landmeters. Alles wat met het Kadaster in verband stond had zijn volle belangstelling. Als ijverig lid van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde was hij een trouw bezoeker van de algemeene vergaderingen en wist door zijn duidelijken betoogtrant en vurig temperament dikwijls leidenden invloed uit te oefenen op den gang der werkzaamheden. Van 1910 tot 1913 was hij lid van het Bestuur van deze Vereeniging. Toen de ruilverkavelingsideeën meer en meer ingang begonnen te vinden, vonden zij in Van Riessen een warm aanhanger en propagandist. Als Landmeter van het Kadaster te Arnhem heeft hij daar mede den stoot gegeven tot het oprichten van de onder- afdeeling «Arnhem en Omstreken» van de hoofdafdeeling «Ruil verkaveling» der Nederlandsche Heidemaatschappij en werd hij later ook gekozen in het Bestuur van die hoofdafdeeling. Door bestudeering van de verschillende wetten en voorschriften, op dit gebied reeds in Duitschland uitgevaardigd, wist hij zich in dit onderwerp in te werken, en het was dan ook een gelukkige keuze toen hij bij Koninklijk Besluit van 26 November 1924 n°. 27 werd benoemd als lid in de Centrale Commissie, bedoeld in art. 13 der Ruilverkavelingswet. In deze Centrale Commissie wist hij zich spoedig de plaats te veroveren, waarop hij krachtens zijn kennis en aanleg recht had. De laatste jaren van zijn leven heeft hij in hoofdzaak gegeven aan de Ruilverkaveling. Hij is de man, die er steeds met kracht voor geijverd heeft, dat de Land meter van het Kadaster de ziel moet zijn bij de technische uit voering van de Ruilverkaveling. 170

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 170