Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te 's-Hertogen- bosch op 9 en 10 September 1932. igo Aanwezig volgens de presentielijst 86 leden: Van Aggelen, Alberda, Allema, Arnold, Van Ballegooyen, Berendsen, V. d. Berg, Van Beukering, De Bie, Burger, Dik, Disselhof, Dogterom, Van Doorn, Aan den Dijk, R. Dijkstra, Van Eendenburg, Eggens, O. Eisinga, Feringa, Fortuin, Glerum, Greve, Grooters, Haasbroek, Harkink, F. D. Hartman, A. Heezemans, Heines, Henkei, Hoestra, Hof, Hol, Hornix, Horstman, Houben, Hoving, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, Jonker, Kikkert, P. J. F. Kater, Kloosterboer, Kluvers, Korver, De Korver, Kraan, Krombeen, Kruidhof, Kuyper, H. van Leusen, Mandersloot, Meerstadt, Meindersma, Nieuwen- huizen, Mej. Nottelman, Ten Oever, Mej. Oostingh, Pentinga, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Ploegsma, E. Prinsen, Ragut, Van Riessen, Rietsema, Roelofs, D. G. Sanders, J. H. Sanders, V. d. Schaaf, Prof. Schermerhorn, Schram, Schuurman, Smit, Staal, Tepper, Tichelaar, Tienstra, Timmerman, V. d. Ven, Verhage, E. Visser, Warners, De Wit, Wolters. a. De Voorzitter, de heer H. J. Pieters, spreekt in zijn openingsrede zijn voldoening uit over de groote opkomst der leden. De voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen jaar zijn in het jaarverslag vermeld; bij de bespreking hiervan kan het bestuursbeleid ter sprake worden ge bracht. De meeste vergaderingen van vakvereenigingen staan dit jaar in het teeken van het rapport „Weiter", hetgeen met deze vergadering niet zoo zeer het geval is. Spr. memoreert de twee voornaamste punten uit dit rapport, waarbij de ambtenaren belang hebben: de voorgestelde salaris korting en de afvloeiing van ambtenaren. Op de vergadering van de Centrale van hoogere rijksambtenaren van 3 Sept. j.l. zijn beide punten behandeld. Voor zoover Spr. bekend is, zal geen enkele ambtenaar van het Kadaster op wachtgeld worden gesteld. Hieruit blijkt wel, dat ons dienstvak steeds met een minimum aantal ambtenaren heeft gewerkt. Spr. hoopt, dat dit door de Regeering zal worden gewaardeerd. De Voorzitter wijdt vervolgens eenige gevoelvolle woorden aan de na gedachtenis van den heer J. F. A. van Riessen, waarbij alle aanwezigen zich van hun zetels verheffen. Hij was een trouw lid van onze vereeniging en een geregelde bezoeker van onze vergaderingen. Spr. heet allen hartelijk welkom en opent de vergadering. b. De notulen der voiige vergadering worden onveranderd goedgekeurd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 190