jgi c. Bij het verslag ingevolge art. 16a Huish. Reglement zegt de Voor zitter naar aanleiding van een vraag van den heer Mr. J. H. Jonas, dat op het schrijven, door het Bestuur gericht aan de Senaten der verschillende Hoogescholen, verscheidene antwoorden zijn ingekomen. Sommige Univer siteiten willen lezingen of cursussen doen geven en het Bestuur heeft zich hierop gewend tot den heer Kluvers, die zich bereid heeft verklaard, deze voordrachten te houden. De Universiteit te Groningen zal zich met de ambtenaren van het Kadaster en der Hypotheken aldaar in verbinding stellen. Het Bestuur meent, dat we met deze resultaten zeer tevreden kunnen zijn. Het verslag wordt hierna goedgekeurd. d. Verkiezing van een Voorzitter der vereeniging, wegens aftreden van den heer Pieters. Door 6 Afdeelingen is de heer O. J. J onas candidaat gesteld. De heer Hof vraagt inlichtingen over de herkiesbaarheid van den Voor zitter. De Voorzitter antwoordt, dat hij voor twee jaar het Voorzitterschap aanvaard heeft onder de voorwaarde, dat hij zou aftreden, wanneer zijn zes jaren als bestuurslid om waren. Onafhankelijk van uitleggingen van het Reglement stelt hij zich derhalve niet herkiesbaar. De heer Mandersloot vraagt, of de heer Jonas bij benoeming tot Voorzitter later herkiesbaar is. De Voorzitter antwoordt, dat het Reglement niet geheel duidelijk is, maar soepel toegepast moet worden. Onder applaus der vergadering wordt de heer O. J. Jonas hierop bij enkele candidaatstelling tot Voorzitter verkozen verklaard. De Voorzitter feliciteert den heer Jonas met de benoeming en de ver eeniging met de keuze. Door deze benoeming moet voorzien worden in de daardoor ontstane vacature van derde bestuurslid. Door eenige afdeelingen zijn hiervoor reeds candidaten aanbevolen, terwijl uit de vergadering nog enkele candidaten worden gesteld. Bij de eerste stemming verkregen zij de volgende aantallen stemmen: Eisinga 19, Glerum 24, Harkink 7, Pentinga 15 en Van Riessen 5, terwijl 6 stemmen blanco waren uitgebracht. (Totaal 76 stemmen). Daar geen der candidaten de volstrekte meerderheid had verkregen, moest een tweede vrije stemming worden gehouden. Hierbij verkregen de heeren: Eisinga 22, Glerum 32, Harkink 8, Pentinga 14 en Van Riessen 4 stemmen, blanco 4. (Totaal 84 stemmen). Er moest nu herstemming plaats hebben tusschen de heeren Eisinga en Glerum, waarbij werden uitgebracht op Eisinga 39 en op Glerum 41 stemmen terwijl 5 stemmen blanco waren (Totaal 85).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 191