194 de redactie zal in den regel bestaan uit twee leden, waarvan één een buitengewoon lid kan zijn. Het vorig jaar heeft de heer Tienstra zich bereid verklaard, nog een jaar de redactie alleen te verzorgen. Het Be stuur acht het thans gewenscht, overeenkomstig het reglement twee redac teuren te benoemen, waarvan een belast met de verzorging van het juridische gedeelte. Er zijn reeds eenige candidaten gesteld: de heeren Schuurman, Greve, Haasbroek, Harkink en ook de combinatie: Mr. Jonas- Schuurman. Het Bestuur acht het evenwel het beste, gebruik te maken van de ervaring van den heer Tienstra, en deze dus in ieder geval in de redactie te handhaven. De vergadering spreekt zich hierop met groote meerderheid uit voor een meerhoofdige redactie. Vervolgens wordt de heer Tienstra bij accla matie herbenoemd als redacteur. De heer Tienstra is bereid, lid der redactie te blijven, maar zou het op prijs stellen, naast zich te krijgen een redacteur voor het juridische gedeelte en een derden redacteur, o.a. belast met de administratie. Door een meerhoofdige redactie wordt de continuiteit bevorderd, omdat niet allen tegelijkertijd vervangen zullen worden. Spr. stelt voor, eerst een redacteur voor het juridische gedeelte te benoemen. Hiertoe wordt besloten, en als candidaten hiervoor worden gesteld de heeren J. H. Jonas en C. J. Kluvers. De heer Mr. Jonas zegt, dat het Tijdschrift dit jaar in een overgangs stadium zal verkeeren en acht het gewenscht, dat de redacteuren nauw contact met elkaar kunnen houden. Dit zal wel het geval zijn, als twee leden der redactie in Wageningen wonen, maar niet, wanneer een hunner Groningen als standplaats heeft. De heer Kluvers acht het verkeerd, twee redacteuren te kiezen, die beiden als lector in Wageningen eenigszins buiten de dagelijksche praktijk staan. Bij de hieropvolgende stemming worden uitgebracht: op den heer Jonas 36 en op den heer Kluvers 47 stemmen. (Blanco 2, totaal 85 stemmen). De heer Kluvers hield de benoeming in beraad, doch berichtte op den avond van 9 Sept., dat hij deze niet aanvaardde. Op den tweeden dag der vergadering werd de heer Mr. J. H. Jonas in zijn plaats bij enkele candidaatstelling tot redacteur verkozen, en deze nam de benoeming aan, nadat de heer Tienstra, bij afwezigheid van den heer Kluvers diens motieven had uiteengezet. De heer Kluvers vond het jammer, dat er twee redacteuren uit Wageningen waren gekozen, die beiden niet meer geheel in de kadastrale werkelijkheid staan. Daarom achtte hij het beter, zijn plaats in te ruimen voor een ander. Thans komt aan de orde de benoeming van een derden redacteur.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 194