224 zal komen, maar samenwerking met K. en L. zal zeker in het oog worden gehouden. Het Voorstel van het Bestuur wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. L Bepaling plaats van bijeenkomst in 1933. Nadat uit de vergadering eenige plaatsen zijn genoèmd, wordt bij meerderheid van stemmen besloten, de volgende algemeene vergadering te houden in Amsterdam. m. Rondvraag. De heer W o 11 e r s wijst in verband met het ontwerpen van een nieuwe H. T. W. op de wenschelijkheid van een wettelijke regeling voor het plaatsen en beschermen van Kad-steenen. De V oorzitter zegt, dat het Bestuur deze zaak reeds aan het Departement ter sprake heeft gebracht. Bij het voorstel tot wijziging der Wet op de Grondbelasting is dit punt evenwel niet geregeld. Men schijnt aan het Departement geen verdere beperkingen van het eigendomsrecht te willen invoeren. Het Bestuur is echter gaarne bereid, op een regeling van deze aan gelegenheid te blijven aandringen, daar wij dit zeer gewenscht achten. De heer Mr. Jonas zegt, dat het voor den heer Boer ongetwijfeld een teleurstelling zal zijn, dat K. en L. de actie voor invoering van de Wet op de grensregeling eenigszins los heeft gelaten. Spr. wil in verband hiermede nog eens zijn hulde betuigen aan den weldra 80-jarigen heer Boer, die ons allen de oogen heeft geopend op technisch zoowel als op juridisch gebied. De heer Pieters (Arnhem) zegt, dat de heer Boer zijn hoop nog altijd op de Vereeniging voor K. en L. heeft gevestigd. De heer O. J. Jonas betuigt den scheidenden Voorzitter zijn harte- lijken dank voor de wijze, waarop hij steeds de belangen der vereeniging heeft behartigd gedurende de zes jaren, dat hij bestuurslid was. Het bestuurslidmaatschap is een eervolle en dikwijls ook een aangename functie, maar het vergt daarnaast groote opoffering. Vaak worden op drachten aan het Bestuur gegeven, waarbij het niet gemakkelijk is, tast bare resultaten te bereiken. De behartiging der materieele belangen van onze leden is nagenoeg geheel overgegaan naar de Centrale van H. R. Resultaten op dit gebied zijn veel duidelijker aan te wijzen. De Voor zitter heeft zich altijd tot het uiterste ingespannen, om te bereiken, wat er van te maken was. Hij heeft de vereeniging een grooten dienst be wezen, door op een kritiek oogenblik het voorzitterschap op zich te nemen. Hij heeft op een bezadigde en waardige wijze deze functie ver vuld en de verschillende problemen in kalme en rustige banen geleid. Het Bestuur kan zijn best doen, maar alleen dan, wanneer het gedragen wordt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 224