Administratieve Problemen. 240 bij een Waterstaatsdienst, zich zal specialiseeren op waterbouw kunde e. d. Bovendien kan de kadastrale dienst in Nederland, zoowel als in Indië, van door dien dienst aan te nemen land meters eischen, dat deze in door dien dienst aangewezen vakken examen hebben afgelegd. Welke vakken in het algemeen als keuzevakken moeten worden aangemerkt, zou een punt van onderzoek kunnen zijnook zou moeten worden onderzocht, hoeveel tijd een dergelijke opleiding in beslag zou nemen. Het voordeel van deze regeling zou zijn, dat er direct reeds schifting plaats heeft, naar gelang van de keuzevakken, zoowel in studierichting als in bekwaamheid. Het streven dient er op te worden gericht, dat de opleiding in de eerste plaats zij een opleiding tot landmeter en eerst daarna een opleiding tot landmeter in dienst bij een of ander lichaam. Het Bestuur der Vereeniging STUDIEBEL ANGEN» Als tegenhanger van de, onze lezers reeds zoo vertrouwde, rubriek Mathematische Problemen, opent de Redactie thans deze rubriek. Bij vol doende belangstelling, stelt zij zich voor, op geregelde tijden administra tieve vraagstukken te geven, en van de ingezonden oplossingen de beste af te drukken. De antwoorden moeten zoo volledig mogelijk zijn, eventueel dus met een ontwerp voor een onderhandsche akte van dading, ruiling of overdracht. De Redactie houdt zich aanbevolen voor de toezending van problemen van dezen aard, om de rubriek zoo levendig mogelijk en vruchtdragend te doen zijn. Alle correspondentie over deze problemen moet gericht worden aan den Redacteur Mr. J. H. Jonas, Koninginnelaan 4a, Groningen. De Redactie. Probleem I. In de figuur zijn voorgesteld de perceelen Gemeente Overschie Sectie C nos 2814 en 2815. De grenzen zijn minuutgrenzen. De tenaamstelling van 2814 luidt: Pieter Oud, bakker, Overschie; die van 2815: Arie van Dalen, koopman, Overschie. Bij meting ten hehoeve van den aanleg van nieuwe kaarten op schaal I a 1000, blijken de grenzen (schuttingen) bij a te loopen volgens de stippellijnen; de grens bij b loopt langs den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 240