Berichten. 246 handeling van de vlakke meetkunde voortgezet en beëindigd. Duidelijkheid en eenvoudigheid zijn, voor een studieboek als dit, wel een eerste ver- eischte. Door deze beide eigenschappen is het werk van den Heer C. Mars gekenmerkt. De beknopte en toch klare betoogtrant doet aangenaam aan, terwijl de typografische verzorging en de smakelijke figuren het hunne bijdragen om de lezing tot een waar genoegen te maken. Schrijver heeft eenige bladzijden over goniometrie en trigonometrie opgenomen, waardoor het geheel voor den practicus belangrijk aan waarde wint. In dit deel komen ongeveer 300 vraagstukken voor, waarvan achterin het boek de antwoorden gegeven zijn. Dit laatste met het oog op zelf- studeerende lezers. Aan hen, die zich voor de betrekking van teekenaar of veldassistent wenschen te bekwamen, kunnen wij ook dit deel ten zeerste aanbevelen. T. Overleden op 14 October 1932: J. W. den Hartogh, Oud-Ingenieur- Verificateur van het Kadaster, op den leeftijd van 74 jaar. Op 1 Nov. 1877 trad hij in dienst als Adspirant-Landmeter en werd met ingang van 1 Maart 1881 benoemd tot Landmeter. Met ingang van 1 Februari 1913 werd hij Ingenieur-Verificateur te Groningen en 3 jaar later te Amsterdam. In 1923 werd hij tevens benoemd tot lid van de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing. Met ingang van 1 Juli 1925 werd hem eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. De Heer Den Hartogh was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Overleden op 30 October 1932: J. A. Enuma, Oud-Bewaarder van de Hypotheken, het Kadaster en de Scheepsbewijzen te Rotterdam, op den leeftijd van 83 jaar. Eervol ontslagen met ingang van 1 December 1932: J. Kijlslra, Bewaarder van de Hypotheken, enz. te Groningen. Eervol ontslagen met ingang van 1 Januari 1933: de Bewaarders van de Hypotheken, enz. D. A. Doyer te Arnhem, H. E. Wiersema te Assen, M. H. L. A. Bongaerts te Roermond, N. A. van Konijnenburg te 's-Gra- venhage (de laatste onder dankbetuiging voor de vele diensten door hem aan den lande bewezen); de Boekhouders ten kantore van de Hypotheken, enz. E. H. Dalman te Assen, J. W. Vollcwens te Haarlem. Benoemd tot Ontvanger van het Zegel te RotterdamJ. Toussainl Raven Ontvanger der Registratie en Domeinen, tevens Bewaarder van de Hy potheken, enz. te Gorinchem. Verplaatst met ingang van 1 Januari 1933: de Boekhouders ten kan tore van de Hypotheken, enz. M. H. F. H. Seerden van Zierikzee naar Assen en S. Mink van Sneek naar Groningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 246