29 deze nieuwe organisatie wel reeds een oordeel hadden kunnen vormen en omdat het ons wenschelijk voorkwam, dat K. en L. haar houding ten aanzien hiervan bepaalde. Onzerzijds is het nieuwe systeem ter vergadering bestreden bij monde van ons Bestuurslid Jonas en werden de door onze Vereeniging in 1929 aangenomen voorstellen verdedigd. (Zie het Verslag der vergadering Tijdschrift 1931, 5e afl. bladz. 167/8), Het Bestuur vroeg van de vergadering opdracht, nader op in voering van datgene, wat in onze voorstellen is neergelegd, aan te dringen. Met groote meerderheid nam de vergadering echter na de discussies het Voorstel-de Korver aan, waardoor de beslissing werd verdaagd tot het volgend jaar. Hoewel dit uitstel in strijd was met hetgeen wij ons hadden voorgesteld, bleek ons na de vergadering reeds spoedig en later nog weer, dat er inderdaad niet zooveel haast was bij het be palen van het standpunt door onze Vereeniging en dat er geen groote gevaren aan waren verbonden, de proef-Maastricht nog een jaar te laten doorwerken. Inmiddels bereikte ons het schrijven uit Arnhem, onderteekend door 23 leden der vereeniging, waarin een referendum werd gevraagd over de Motie, opgenomen op bldz. 180 van het Tijd schrift 1931. Daar deze motie uit twee deelen bestond, kon zij niet in haar geheel in stemming worden gebracht. Het eerste deel wilde de uitspraak van de vergadering herroepen en vroeg derhalve een referendum over het Voorstel-de Korver. Op grond van artikel 48 van het Huish. Reglement was het Bestuur verplicht, dit eerste referendum uit te schrijven, en moesten het Bestuur zoowel als de afdeelingen en de leden zich van elke verdediging of bestrijding onthouden. De uitslag van deze stemming is bekend: met een kleine meer derheid werd het Voorstel-de Korver nu verworpen en de Ver eeniging achtte het dus noodig, zich thans uit te spreken over het Instituut-Hoofden van Dienst. Het Bestuur moest hierna een tweede referendum uitschrijven en het Huish. Reglement zegt, dat in dit geval gelegenheid tot discussie moet worden gegeven in het Tijdschrift,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 29