dienen, door een commissie, waarin de verschillende ideeën- stroomingen in den lande vertegenwoordigd zijn, lijkt mij het meest aanbevelenswaardig. K. en L. vorme een eensgezinde macht, die weet wat zij wil; het belang van ons dienstvak is ermee gemoeid. M. Glerum. Het Referendum. Met belangstelling zullen velen hebben kennis genomen van de open brief door den Heer Smit in het vorige tijdschrift-nummer gepubliceerd. Hierom met belangstelling, omdat ons op klare wijze wordt voorgehouden, in welke moeilijke positie wij ons allen bevinden en waarin wij voor een goed deel geraakt zijn door het bestuursvoorstel in Rotterdam. Daarom las ik ook met in stemming het beschouwend gedeelte van bovenbedoelde brief. In Rotterdam kon de positie van het Bestuur een oogenblik gered worden door het verzoeningsvoorstel-de Korver, maar dat er tegen het daar genomen besluit protesten zouden komen, was, uit de stemming ter vergadering, wel te verwachten. Het was ook het goed recht van verschillende leden, dat zij een zoo sterke meerderheid uit Rotterdam tot een sterke minderheid hebben teruggebracht. (Waarmee ik niet wil zeggen, dat ik thans tot de meerderheid behoor). We staan dus weer op hetzelfde punt, waarop we ons bevonden voor onze reis naar de Alg. Vergadering. Toch niet geheel. We zijn iets teruggekrabbeld. Terug, want het voorstel van de Alg. Verg. was in wezen een gezond voor stel, alleen konden de meeste leden niet voldoende beoordeelen het pro en het contra (zie ook brief Smit). Nu echter moeten we stemmen over een voorstel, dat niet het Bestuur van K. en L. waardig is. Nu wordt niet gevraagd of wij zijn vóór of tegen een systeem, nu moeten wij ons uitspreken voor of tegen de wijze waarop voorschriften worden uitgelegd, vóór of tegen de toe passing in Maastricht. We gaan terug! Misschien krijgt het „tegen" een meerderheid. En dan tracht ik mij te realiseeren, wat het Bestuur gaat doen met dit uitgelokte „besluit". Het Bestuur moet iets doen! (Iets anders was het, wanneer hier sprake was van een motie door een afdeeling in gediend: Hier zou het Bestuur een goede gelegenheid kunnen 46

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 46