53 werk bij Inspecties, Accountantsdiensten, enz. is opgedragen aan één ambtenaar (hoofd van den dienst) aan welken meerdere ambtenaren van gelijke opleiding en kunde zijn toegevoegd. Alle werk komt in bij dat hoofd van dienstdeze ambtenaar regelt het ingekomene, distribueert het, maar blijft voor alles ver antwoordelijk. Aangezien deze werkwijze bij alle Belastingdiensten steeds voldaan heeft, ligt het voor de hand, dat, toen ook het Kadaster bij dien dienst werd ingelijfd, gepoogd werd, ook bij ons dezen gang van zaken in te voeren. Toch durfde men het met den technischen dienst van het Kadaster niet aan zonder eerst een proef genomen te hebben. Genoemd schrijven d.d. 19 November 1930 zegt letterlijk, dat het hoofd van den dienst verantwoordelijk is voor de hoedanigheid en de hoeveelheid van den in zijn district verrichten arbeid. Ofschoon in de voorschriften van 18 December 1930 C. D. n°. 121 deze zinsnede niet meer voorkomt, ja zelfs in schijn tegengesproken wordt, is deze gedachtengang toch niet opgegeven. Immers „Aan het hoofd van elk bureau wordt een landmeter geplaatst, „die met de leiding van dat bureau belast is. „Aan het hoofd van het bureau worden landmeters toegevoegd. „Alle aan een bureau werkzaam zijnde ambtenaren staan onder „de onmiddelijke bevelen van het hoofd van het bureau. „Het hoofd van het bureau regelt den dienst. Hij stelt de „verdeeling van de gemeenten in de districten vast. Na raad- „pleging bepaalt hij de volgorde, waarin de gemeenten bezocht „zullen worden." De verdeeling in districten geschiedt dus zonder raadpleging. Het aantal districten behoeft zelfs niet gelijk te zijn aan het aantal landmeters, zoodat het districten-stelsel geheel op losse schroeven komt te staan. „Iedere landmeter levert de door hem opgemaakte metingstukken „in bij het hoofd van het bureau. „De door de landmeters opgemaakte metingstukken worden „door het hoofd van het bureau aan den bewaarder overgelegd. „Na een onderzoek teekent het hoofd van het bureau de „stukken voor „gezien." „Het hoofd van het bureau draagt zorg, dat de veranderingen „op de plans worden bijgewerkt. „Het hoofd van het bureau onderzoekt de staten n°. 130.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 53