58 voor te schrijven dat op 2 Januari 1932 van de hypotheekkantoren wordt gevlagd. De Minister van Financiën, Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, (w.gjBtSnoeck, lo S.-G. Op 2 Januari 1932 heeft het Bestuur aan den Minister een bloemstuk aangeboden, met het volgende begeleidend schrijven Aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. Ter gelegenheid van het feit, dat het 100 jaar geleden is, dat de Wet van 2 Januari 1832 (Staatsblad N°. 1) tot stand kwam, welke wet de bepalingen bevat van de invoering van het Kadaster ten behoeve van de verdeeling der grondbelasting, heeft het Bestuur van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde de eer Uwe Excellentie, als hoofd van het Departement waar onder het Kadaster ressorteert, bijgaande bloemen aan te bieden. Namens het Bestuur, (w.g.) H. J. PIETERS, Voorzitter. 's-Gravenhage, 2 Jan. 1932. Naar aanleiding hiervan werd op 4 Januari een voorloopige dankbetuiging ontvangen van den Chef van het Kabinet wegens afwezigheid van den Minister, terwijl Zijne Excellentie persoonlijk bij schrijven van 14 Januari zijn hartelijke dank heeft betuigd voor de aanbieding der bloemen. Van de Perscommissie. De Perscommissie verstrekte midden December door middel van het bureau Vaz-Diaz een communiqué van de pers over het eeuwfeest van het Kadaster; het berichtje werd in de meeste bladen opgenomen. Coll. Schuurman verschafte de Telegraaf een artikel. Van de hand van verschillende collega's verschenen in de Nieuwe Rott. Courant, Het Handelsblad, Het Volk, de Twentsehe Courant, het Zwolsche Nieuwsblad, de Rotterdammer Ieplaan 129.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 58