Ontginningi uur Ontwatering2 Recht3 Hier zou ook een college gevolgd kunnen worden in «Alge- meene beginselen betreffende stadsaanleg», wat voor Landmeters, die een emplooi bij de groote Gemeenten vinden, zeer is aan te bevelen. 4e Studiejaar. Voordr. Oef. 7 maanden practijk, daarna: Hoogere Geodesie±2 uur 4 uur Kad. Techniek2 2 Vernieuwing Kadaster enz. 1 Recht3 Ruilverkaveling1 en eventueel keuzevakken. Fr. Schuurman. WAT DOET K. EN L.? Deze vraag heb ik mezelf meermalen gesteld, wanneer ik naging, wat de resultaten waren van haar bemoeiingen op verschillend gebied en van de besprekingen, die op haar vergaderingen ge houden werden. En het slot van deze beschouwingen was zoo weinig bemoedigend, dat ik er na lang aarzelen, vanaf zag langer lid van deze vereeniging te blijven. K. en L. is, zooals de statuten aangeven, een wetenschappelijke- en een vakvereeniging, een combinatie, die misschien niet al te gelukkig is, maar, waarvan de consequenties, nu de tweeslachtig heid eenmaal bestaat, onder oogen gezien dienen te worden. En welke gevolgen zijn dit? Als wetenschappelijke vereeniging zal ze haar orgaan ter be schikking stellen voor het bespreken en bekend maken van vraag stukken op juridisch- en technisch landmeetkundig gebied. Op haar vergaderingen zal een gedeelte van de besprekingen gewijd moeten zijn aan een of ander kadastraal of geodetisch onderwerp. En als vakvereeniging dient ze te waken voor de belangen harer leden. 8i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 81