Ik meen te weten, dat verschillende leden van K. en L. niet tevreden zijn met den gang van zaken. Voor een deel heeft men dit echter aan zich zelf te wijten, want waar een verdeeld heid heerscht betreffende principieele kwesties, als in K. en L. mag men niet verwachten, dat zoo'n vereeniging naar buiten resultaten zal bereiken. Een verdeeldheid als momenteel onder de leden bestaat, kan niet anders dan funeste gevolgen hebben, want de leidende personen aan het Departement kunnen en zullen een beeld van slapheid en verdeeldheid aangrijpen om het Kadaster te zegenen met voorschriften, die ons lang zullen doen betreuren geen eensgezinder en flinker houding t. a. z. van de voornaamste vraagstukken te hebben aangenomen. Men zal mij opmerken, dat een volkomen eenstemmigheid niet mogelijk en zelfs niet gewenscht is. Geheel terecht, maar men vergete niet, dat een advies van een vereeniging, waaraan de overgroote meerderheid haar goedkeuring hechtte, op hem of haar, die in lichtingen vraagt, een heel anderen indruk maakt, dan een uit spraak, die slechts de goedkeuring van de helft -•)- één kon verkrijgen. Mocht blijken, dat dit artikel, zij het ook een vederlicht stootje, gegeven zal hebben in de richting van de zoozeer gewenschte eenheid, dan zal dit mij een grooten steun geven, tegen de aanvallen, die de voorstanders van te ver doorgedreven voor zichtigheid, van slapheid en van verdeeldheid, misschien niet zullen nalaten op mij te richten. En indien de houding van K. en L. tegenover de brandende kadastrale vraagstukken van dezen tijd een haar meer waardige wordt, zal ik één der eersten zijn, die weer in haar gelederen terugkeert. Nijmegen, April '32. A. Govers. BEST U U RSME DE DEEL1N G EN. Het Tweede Referendum over Hoofden van Dienst Proces-Verba al van Stemopneming. Uitslag van het Referendum «Voor of tegen het Instituut- Hoofden van Dienst, zooals dit thans aan het kantoor Maastricht in toepassing wordt gebracht.» Ingekomen zijn 136 stembiljetten, welke op 6 April ig32 zijn 8g

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 89