Het Bestuur verheugt zich zeer over dezen uitslag van het Referendum, waarbij de leden zich in zoo groote meerderheid verklaarden tegen het Instituut-Hoofden van Dienst, zooals dit thans aan het kantoor Maastricht in toepassing wordt gebracht. En nu: onze voorstellen! Bij het tweede referendum over het Instituut-Hoofden van dienst werd door het Bestuur, zooals wij in de vorige aflevering van het Tijdschrift hebben toegelicht, een oordeei gevraagd over het «Systeem-Maastricht», zooals dat in de Min. aanschrijvingen van 19 Nov. en 18 Dec. 1930 is neergelegd en zooals dat in de praktijk werkt. Het verheugt ons, dat de uitspraak van onze leden bij deze stemming zoo duidelijk is geweest. Waar deze uitspraak even wel een negatief karakter draagt, is het mogelijk dat sommigen thans zullen vragen: Wat nu? Het Bestuur acht het daarom gewenscht, zijne meening daar omtrent uiteen te zetten en aan te geven, wat o. i. thans de houding onzer vereeniging moet zijn. Wij memoreeren dan, dat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde met voorstellen gekomen is voor een nieuwe organisatie van den kadastralen dienst. Deze voorstellen waren gebaseerd op de goede resultaten, verkregen met de eerste in voering van districten. Zij ontwierpen een organisatie met het district als grondslag, den districtslandmeter als de verantwoordelijke persoon daarin, daarboven een aantal leidende en controleerende hoofdambtenaren en daaronder toegevoegde lagere ambtenaren. Deze voorstellen werden door de algemeene vergadering in 1929 met algemeene stemmen aangenomen en daarna ijverig gepropageerd. Het antwoord van de Regeering was een proef in een andere richting, nl. een organisatie met hoofden van bureaux! Dit was natuurlijk haar goed recht, hoewel wij het zeer betreuren, dat er ondanks sterken aandrang niet tevens een proef met de voor stellen onzer vereeniging werd genomen. Welke redenen daar voor bestonden is niet bekend gemaakt, maar we meenen te moeten gelooven, dat ze o. a. te zoeken zijn in het geloof van de belastingautoriteiten in de belasting-personeelorganisatie, in 9i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 91