95 De hier ontworpen organisatie is naar onze meening volkomen in overeenstemming met de voorstellen van K. en L. en houdt rekening met veranderende omstandigheden; bovendien is het een systeem, dat zich aanpast aan den omvang van alle kantoren. Wij willen hier aan toevoegen, dat wij er geen bezwaar tegen hebben, in deze organisatie een «kantoorchef» in te voegen voor die kantoren, waar meerdere districten worden geformeerd. Eén der districts-landmeters zou dan belast kunnen worden met alge- meene administratieve werkzaamheden, beheer van het kantoor en toezicht op de werkuren. Er zijn echter ook administratieve werkzaamheden, als nazien maandwerk, regeling verlof e. d., welke beter bij den Ingenieur-Verificateur kunnen blijven, daar centra lisatie hiervan het meest economisch is. Het Bestuur van K. en L. is ervan overtuigd, dat de aange geven organisatie zal leiden tot volledige benutting van de capa citeiten en de werkkracht der verschillende ambtenaren, tot op voering van de werklust en van de afgedane arbeid en daardoor tot de grootste economie bij ons dienstvak, terwijl alle mogelijk heid tot kleine ambtenarij afgesneden wordt, mits de districten zoodanig gevormd worden, dat er steeds volop werk voorhanden is. Laten wij daarom eensgezind blijven aandringen, met alle kracht die van onze vereeniging kan uitgaan, op invoering van de voorstellen van K. en L.! Het Bestuur der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, H. J. PIETERS. O. J. Jonas. J. F. JONGEDIJK.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1932 | | pagina 95