verklaring van eigendomsverkrijging door verjaring in te dienen ten aanzien van de 3 nieuwe nummers. Uit de opgave van probleem 2 is echter niet na te gaan of hier van verjaring kan worden gesproken. Ook de hypotheek op 992 geeft dan moeilijkheden. Aan te bevelen ware, bij de eerste drie oplossingen, op het veldwerk een door partijen onderteekende verklaring te zetten, zoodat voor het kadaster ten minste is vastgelegd, dat de oplos sing in overeenstemming met alle belanghebbenden aldus is ge vonden. Probleem N°. 3. Eerste figuur: toestand vóór den verkoop; tweede figuur; toe stand na verkoop en stichting. (Hulpkaart zonder blauwe lijn). Gevraagd wordt, hoe de nummering en toepassing der akten, moet geschieden. Verkooper A heeft zelf het Zuidelijkste huis gebouwd en is ook eigenaar van 4209, dat echter met hypotheek is bezwaard. 124 Nu de belangstelling voor deze problemen schijnt te zijn gewekt (het is ons bekend, dat eenige lezers door toevallige omstandigheden hun voornemen om een oplossing in te zenden niet ten uitvoer brachten), laten we hier volgen probleem N". 3, dat een eenvoudig praktijkgeval weergeeft. Akte 1105l35, A aan B. Ged. bouwterrein, deel van 5601, breed 26.25, diep 30.00, bestemd voor den bouw van 4 huizen. In de akte is het volgende servituut omschreven: „Ten behoeve van de aan te leggen gang, breed 1 m, op het oostelijk ge deelte van het verkochte, en ten laste vaneen strook grond, breed 1 m, eveneens deel uitmakende van 5601 en van 4209, wordt gevestigd de erfdienstbaarheid van gang, om uit en in te gaan, naar en van de straat. (N°. 9284). De belaste strook grond is gelegen ten Zuiden van en aan den Zuidmuur van het huis, staande op 4209, en het rechte verlengde van dien muur in Ooste lijke richting, vormende de Zuidzijde van deze strook tevens de Noordgrens van het verkochte." Akte 1105/47, B aan C. Het meest noordelijk gedeelte van het door verkooper aangekochte deel van 5601, zijnde huis, schuur en tuin, benevens ï/i onverdeeld in de Oostelijke gang, een en ander als op het terrein is afgebakend. Akte 1106/12, B aan D. Het 2e huis, van het Noorden af met schuur en tuin, benevens onverdeeld in de Oostelijke gang, deel van 5601 als door verkooper aangekocht, een en ander als op het terrein is afgebakend. Akte 1106/24, B aan E. Het 3e huis, van het Noorden af, met schuur en tuin, benevens 'U onverdeeld

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 128