DIVERSEN. Bij de opmeting ontvangt de Landmeter van alle partijen, A/F en Gemeente, de noodige aanwijzing; alle nieuwe grenzen zijn muren of schuttingen; de grenzen van 4209 zijn onzichtbaar. De maten 26.25 aan de straat en 30 m blijken juist te zijn. De oplossing moet van een schets met nummering en aanpijling zijn voorzien; de tenaamstelling in de perceelen. De erkers van de huizen zijn niet gekaarteerd, maar staan juist op de rooilijn. J. Boekbespreking. Statica, theorie en practijk, door D. C. Grondel (A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij te Leiden). *25 in de Oostelijke gang, deel van 5601, als door verkooper aangekocht, een en ander als op het terrein is afgebakend. Akte 1107/2, B aan F. Het 4e huis, van het Noorden af, met schuur en tuin, benevens V4 onverdeeld in de Oostelijke gang, zijnde het resteerende gedeelte van het door verkooper aan gekochte deel van 5601, een en ander als op het terrein is afgebakend. Akte 1108/15, A, C, D, E, F aan de Gemeente, Strooken van 5601 bestemd tot verbreeding van de straat 9284, een en ander als op het terrein afgebakend. Het boek is in hoofdzaak bestemd voor bouwkundigen. Met een minimum van theorie behandelt schrijver het volgende: Eerste gedeelte (statica theorie): tijd, lengte, gewicht, krachten, beweging en snelheid, krachten op een punt werkende, krachten die op een lichaam werken, het statisch moment, evenwicht van krachten, opleggingskrachten of steunpunt reacties, het bepalen van staafkrachten, het zwaartepunt, de momenten op een balk, de dwars- of schuifkrachten, het verband tusschen de schuifkrachten en de momenten, vastheidsleer, buigingsleer, doorbuigingen en knik. Tweede gedeelte (praktijk)knik in samengestelde staven, en verder wordt dan in dit gedeelte een loods in zijn onderdeelen berekend. Een aanhangsel geeft iets over: a. goniometrische functies; b. verklaring van teekens; c. traagheidsmoment van rechthoek en vierkant; d. de krachtenmaatstaf en aangrijpingspunt. Het boek is, blijkens de wijze, waarop de stof is behandeld, bestemd voor per sonen met een geringe wiskundige voorontwikkeling. De theoretische leerstof is zoo voorgedragen, dat zij snel voert tot de toepassing van een zoo volledig mo gelijk practisch voorbeeld. In zijn inleiding zegt schrijver, dat, om het vak werkelijk te verstaan, een goed begrip van de eenvoudige beginselen een eerste vereischte is. Deze worden dan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 129