126 ook zeer uitvoerig besproken. Wij meenen echter, dat schrijver bij zijn pogingen om de zaken duidelijk te maken, niet overal geslaagd is en dat de uitvoerigheid van zijn betoog de duidelijkheid niet steeds bevordert. Ook is schrijver in zijn terminologie vaak onduidelijk of onjuist. Zoo spreekt hij b.v. herhaaldelijk over „de zwaartekracht van een lichaam" (bladz. 17). Hoofdstuk IV, beweging en snelheid, is fout opgezet, omdat hierbij over het begrip versnelling in het geheel niet wordt gesproken. Verder is de nadere ver klaring van het statisch moment (noot 16 pag. 48) wel zeer primitief. Dit en meerdere dingen in het boek toonen duidelijk het gevaar, dat aan overigens goed bedoelde pogingen als door schrijver ondernomen, in het algemeen verbonden is. T. VERSLAG van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging in verband met art. 1 a der Statuten is verricht sedert de Algemeene Vergadering van September 1932 (art. 16a Huis houdelijk Reglement). Het aantal leden der Vereeniging bedroeg op 1 Juli 1933: 177 gewone en 46 buitengewone leden (op 1 Juli 1932 waren deze aantallen resp 173 en 53.) De rekening en verantwoording over het jaar 1932 zal overeenkomstig art. 20 Huish. Reglement worden opgenomen in het Huishoudelijk Orgaan. Op de algemeene vergadering in 1932 trad de heer H. J. Pieters af als Voor zitter der vereeniging. In zijn plaats werd gekozen de heer O. J. Jonas, vóór dien tijd Penningmeester, terwijl tot derde bestuurslid werd benoemd de heer M. A. Glerum, die de functie van Penningmeester overnam. Ingevolge besluit der algemeene vergadering werd de Redactie van het Tijd schrift in het verslagjaar verzorgd door drie redacteuren, de heeren J. M. Tien stra, Mr. J. H. Jonas en F. Harkink. Naar aanleiding van het op de algemeene vergadering aangenomen voorstel- Harkink, waarbij het Bestuur werd uitgenoodigd om in samenwerking met de Redactie de mogelijkheid van de uitgave van twee Tijdschriften te onderzoeken, heeft het Bestuur besprekingen gevoerd met de Redactie. Aan de eerstvolgende Algemeene vergadering zullen enkele voorstellen in dezen worden voorgelegd. Op 13 Juni 1933 overleed te Arnhem de heer I. Boer Hzn., kort na het be reiken van den 80-jarigen leeftijd. Het Bestuur had hem op zijn 80sten verjaardag de gelukwenschen der vereeniging aangeboden, vergezeld van een bloemstuk. Wij hadden toen niet verwacht, hem zoo kort daarna de laatste eer te moeten bewijzen. Onze Voorzitter heeft de vereeniging vertegenwoordigd bij de begrafenis. Met den heer Boer is wel de grootste figuur uit onze kadastrale wereld van de laatste 50 jaar heengegaan. Zijn beteekenis zal elders uitvoeriger worden ge schetst en het bestuur zal nog gelegenheid vinden, hem te herdenken. De proef met een nieuwe organisatie van den technischen dienst van het Ka daster werd voortgezet en bij Resolutie van 15 Dec. 1932 uitgebreid door de instelling van Bureaux van den landmeetkundigen dienst te Leeuwarden, Heeren veen, Zwolle, Dordrecht en Goes. De organisatie van onzen dienst heeft ook in het afgeloopen jaar voortdurend de aandacht van het Bestuur gehad en herhaaldelijk zijn onze bekende voorstellen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 130