LA ND MEE TKUNDE. m voogdijschap van buitenstaanders, die steeds of geheel of ten deele tot oordeelen onbevoegd zijn, onze instelling ten verderve is. Vergeet daarbij niet, dat de schennende hand, die aan zijn Dierensch Kadaster geslagen is, tot heden niet is teruggewezen en dat zijn wet op de grensregeling" nog altijd wacht op een plaats in het Staatsblad Aanvaardt zijn nalatenschap en tracht te voltooien wat zijn hand niet ten einde brengen mocht. Houdt Boer in eere! Nijmegen, Augustus 1933. DE VRIES. Dubbelbeeld-afstandsmeting met behulp van Dieperink-baak, Nonius-baak en verbeterde Nonius-baak. Als we de laatste jaargangen van het „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde doorbladeren, vinden we daarin een vrijwel volledig overzicht van de ontwikkeling der indirecte afstandsmeting. We treffen er aan de eerste pogingen van een nieuwe techniek, om zich een plaats te veroveren naast de gewone lengtemeting. Wij zien langzamerhand hier en daar het enthousiasme voor de nieuwe methode opduiken. Telkens worden er verbeteringen aan gebracht, steeds grootere nauwkeurigheden worden bereikt. We zien ten slotte de indirecte afstandsmeting een greep doen naar de hoogste, aan metingen te stellen eischen. Hiernaast vinden we sporadisch een artikel, waarin een land meter van het Kadaster vertelt van door hem verrichte metingen, verkregen resultaten en opgedane ervaring. Wat ik hier ga zeggen, is bedoeld als bijdrage tot de laatste categorie. Ik heb mij echter niet daartoe kunnen bepalen. Het (Lezing van den Heer A. Kruidhof, landmeter van het kadaster te Nijmegen, op de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeet kunde te Amsterdam, op 4 September 1933.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 141