RECHT EN ADMINISTRA TIE. Doel en middel. Art. 1 van haar Statuten zegt, dat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde zich ten doel stelt: a. het bevorderen van de belangen van het Kadaster en het verspreiden van kennis van het Kadaster en de Landmeetkunde. Wat wordt met het bevorderen der belangen van het Kadaster bedoeld? Belangen kunnen alleen menschen hebben; het Kadaster, een verzameling van kaarten en registers, een hoop papier dus, kan geen belangen hebben. Deze woorden moeten een beteekenis hebben, en zoeken wij deze, dan vinden wij, dat het doel van de Vereeniging is: het bevorderen van de belangen van de menschen, waaraan het Kadaster diensten bewijst. Deze belangen kunnen 156 lands in verband met ingekomen spoedaanvragen om aanvulling van den R. D- grondslag; zij was achtereenvolgens werkzaam te Utrecht, Amersfoort, Eindhoven met omgeving en Rotterdam. Door de gezamenlijke meetploegen werden in totaal de coördinaten bepaald van 180 nieuwe of gewijzigde R. D.-punten, terwijl op 95 punten centreerings- werkzaamheden plaats hadden; voor een 50-tal nieuwe punten kon de vereffening nog niet volledig plaats hebben en deze zal eerst kunnen worden uitgevoerd na aanvulling der metingen, welke in 1933 zal geschieden. De resultaten van den sedert de vorige publicatie verrichten arbeid zullen worden bekend gemaakt in de in den loop van 1933 te verschijnen „Publicatie 1932". De metingen en vereffeningen geven ditmaal geen aanleiding tot bijzondere mededeelingen; zij hadden een geheel normaal verloop. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat ook in 1932 de groote practische en economische voordeelen van den Wild-theodoliet boven de Wanschaff-theo- dolieten van 21 cm randmiddellijn zijn gebleken. Door den Minister van Finan ciën werd in December 1932 machtiging verleend tot aanschaffing ten behoeve van den Bijhoudingsdienst van één 14 cm Wild-theodoliet, ingericht voor metingen Ilde orde. Voor Betrekkingen met het Buitenland, Waterpassing en Slingerwaarnemingen verwijzen wij naar het Verslag. H. (Causerie van den Heer C. Kluvers, lector aan den Landmeterscursus verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, op de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Amsterdam, op 5 September 1933.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1933 | | pagina 166